Další zajímavý příspěvek mi poslala čtenářka Olga Marie. Musím se přiznat, že mě při čtení až zamrazilo - sám nevím, co bych v podobné situaci udělal...

Stalo se vám někdy něco podobného?


Počátkem 90. let začal náš rodinný přítel pracovat u zahraniční firmy a ihned byl vyslán na stáž do Irska. Na letišti v Londýně byl zadržen nejen k osobní prohlídce, ale byl podroben i několikahodinovému výslechu. Neustále se ptali na kontakty v Irsku a znalosti IRA, přesvědčovali ho, že výmluva na studium v padesáti letech je prostoduchá apod.

Letadlo mu pochopitelně uletělo. Jeho štěstím byla znalost angličtiny, francouzštiny a němčiny a klidná povaha i otužilost z výslechů StB v minulých letech v Československu. Propuštěn byl až po několikeré žádosti, aby byla informována naše ambasáda o jeho bezdůvodném zadržení. Došlo mu, že je podezřelý zřejmě pro zrzavou barvu vlasů (Irové a Skoti), že v 50ti letech jít studovat do zahraničí je neobvyklé(?) a letí z Československa, tehdy jediného výrobce semtexu.

Měli tam ještě horkou vzpomínku na teroristický útok na Boening 747, kdy výbuchem semtexu na palubě letadla zahynulo 21. 12. 1988 270 lidí.

Olga Marie

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.


Pište mi dnes své zážitky se zrzky a rusovláskami!

  • Líbí se vám zrzci a zrzky? Nebo naopak nelíbí?
  • Jste sami zrzaví? A máte se svou zrzavostí nějaké pozitivní či negativní zkušenosti?
  • Co zrzavé celebrity - které se vám líbí a které ne?
  • Měli jste někdy „zrzavý“ sex? A snili jste o něm někdy?
  • Přijdou vám zrzaví lidé jako podivíni?

Vaše historky čekám na redakčním e-mailu: redakce@zena-in.cz

Reklama