Po úspěšné premiéře soutěže v loňském roce, do které se přihlásilo více jak 3 000 kuchařů z celého světa, následuje druhý ročník kulinářského klání Young Chef 2016. Šanci na to stát se ikonou světové gastronomie, tak mají i mladí čeští kuchaři. Přihlášení do soutěže je možné do 31. března. Finálový večer pak proběhne v říjnu v Miláně. Pořadatelem je ambasador vytříbeného italského vkusu a gastronomie, značka S.Pellegrino.

pellegrino

Stejně jako v loňském ročníku i letos se bude soutěžit ve 20 regionech světa, v rolích porotců bude na 100 špičkových kuchařů a gastronomických mentorů. V další části bude z každého regionu vybrán nejlepší kuchař, který se dostane do regionálního kola, kde bude soutěžit pouze 20 kuchařů z celého světa. Ti nejtalentovanější mladí mistři změří své síly na Grand finále v říjnu v Miláně. Nejlepší z nich získá prestižní titul S.Pellegrino Young Chef 2016, který otevírá kuchařům nové cesty a možnosti uplatnění v náročném gastronomickém oboru.

„Kuchaři, kteří v této soutěži v minulých letech uspěli, se stali celosvětovými celebritami a začali se o ně prát přední světové restaurace. Soutěž tedy nabízí mladým českým kuchařům zajímavou možnost výrazně prorazit za hranicemi naší republiky,“ doplňuje Filip Jantač ze společnosti Global Wines, která S.Pellegrino v ČR zastupuje.

vitez

Česká republika zaznamenala v loňském ročníku soutěže hned dva úspěchy. V kategorii Východní Evropa se na druhém místě umístil Patrik Bečvář, který dnes vede kuchyni v restauraci Selský Dvůr v pražské Hostivaři a je také držitelem titulu Kuchař roku 2013/2014. Dalším úspěchem byla účast Jiřího Štifta v porotě soutěže. Tento zkušený tuzemský šéfkuchař hotelu Mandarin Oriental patří mezi domácí kulinářské hvězdy. Televizní diváci jej mohou z minulosti znát jako porotce pořadu MasterChef.

Podmínkou přihlášení do soutěže S.Pellegrino Young Chef 2016 je věk do 30 let a alespoň roční praxe na pozici kuchaře. Zájemci se mohou přihlásit online na www.finedininglovers.com do 31. března 2016. Při registraci je třeba představit a popsat pokrm, který bude kuchař následně prezentovat odborné porotě.

pelle

Reklama