Drdoly se vracejí do módy.

A víte, kde má tento na první pohled ušlechtilý účes své kořeny? Asi nebude těžké uhádnout, že ve starém Řecku. Svobodné řecké ženy si velmi zakládaly na svém zevnějšku. Měly dokonce vyškolené otroky, kteří se starali o jejich vzhled a pochopitelně i o účes, který už tehdy podléhal módě. Vlasy měly být světlé, mírně zvlněné, uprostřed rozdělené pěšinkou, obloukem zakrývající spánky a na šíji byl většinou utvořený uzel, který bylo možno vyčesat na temeno.

Takže vlastně takový předchůdce drdolu, jak ho známe dnes :-)

Ale nechme dávnou minulost za sebou a zastavme se na skok v šedesátých letech, kdy byl drdol velmi oblíbeným účesem. Jednou z jeho velkých průkopnic byla i půvabná herečka Audrey Hepburn. Drdoly v období poloviny dvacátého století se však daleko pevněji stahovaly a celkově působily „přísněji". Důležitá byla naprostá symetričnost a uhlazenost. Smotával se do malého bobečku" na temeni hlavy, tupíroval anebo se složitě zaplétal dovrchu.

Ne každá žena nebo dívka však měla vlasy tak husté a dlouhé, aby dosáhla žádané dokonalosti. A tak si všemožně pomáhaly kamuflážemi a vkládaly do drdolů třeba housky. Tak to je blud a holý nesmysl," vyvrátila mi tento zažitý mýtus jedna moje známá, pamětnice a velká milovnice módních výstřelků šedesátých let. Jak by tam asi držela? Připusťme, že bych si ji tam vpletla čerstvou. Za pár hodin vyschne, začne se drobit a žádné sponky nebo vlásenky se v ní neudrží, tak kdo by riskoval ten trapas. Drdoly se vycpávaly úplně obyčejnými drátěnkami na nádobí. Byly lehké, držely perfektně, nebyly vidět a nic se z nich nesypalo."

Má to logiku, ale přece jenom, neznáte někoho, kdo fígl s drátěnkou neznal a spokojil se s houskou? Ráda bych už v tom měla jasno.Takové starosti dnešní nositelky drdolů mít naštěstí nemusí.
V porovnání s klasickým drdolem jsou nové" drdoly mnohem uvolněnější, míň se stahují a vlasy díky tomu zůstávají v pohybu. Jednotlivé pramínky můžou klidně trčet ven, vlasy po stranách se vyčesávají nahoru nebo jsou jen volně natažené dozadu. A právě díky nepravidelnostem nepůsobí drdol už tak přísně, ale ležérně.

Co byste měla vědět: Drdol na temeni hlavy zdůrazní lícní kosti, nos a bradu. Oproti tomu drdol vysoko posazený zjemňuje ostře řezané linie obličeje a oblasti týlu dodává něžnost. Uzel vlasů v oblasti šíje bude zase slušet ženám a dívkám s protáhlým, oválným nebo trojúhelníkovým tvarem obličeje.

Tipy na styling: Pokud chcete, aby vám drdol lépe držel, netvořte ho z čerstvě umytých vlasů. Nejlepší bude, když si je umyjete den před tím. A aby byl účes ještě trvanlivější, rozhodně ho na závěr zafixujte lakem (vyrážíte-li do společnosti, klidně i lakem se třpytkami). Máte jemné vlásky? V tom případě drdol nechejte volnější a část kolem čela lehce pocuchejte. Využít můžete i nenápadný příčesek!

Vyčešte si vlasy!

První varianta: Vlasy si pečlivě rozčešte a vytvořte si na hlavě pěšinku (šikmou, uprostřed hlavy, klikatou - to záleží na vás) a vlasy stáhněte gumičkou těsně nad šíjí do culíku. Ten pak rozdělte na dva prameny a z obou vytvarujte ležící osmičky, které pak upevníte malými sponkami nebo pinetkami.

Druhá varianta: Své kadeře si vyčešte a svažte vysoko na hlavě. Celý pramen kruťte do té doby, než se sám začne stáčet. Poté jej začněte skládat dokola kolem gumičky. Nakonec ho pečlivě upevněte sponkami.

Způsobů, jak vytvořit drdol, je nepočítaně. Prozradíte nám ten svůj?
 

Reklama