Další příspěvek nám přišel od čtenářky Boros. Ta pije dost (což má také jednu stinnou stránku), ale do dětí musí pořád něco lít. Více už si přečtěte v další novince.

Znám to taky z domova - colu nebo kofolu vypijí děti hned, zatímco do ostatního je musím nutit... Moc Vám děkuju za příspěvek, milá Boros, a přeju krásný den.


Začínám den pořádným půllitrovým hrnkem čaje. Pokud jdu do práce, dám si tam hned po příchodu ještě jeden, pokud jsem doma, hned, jak dopiju, stavím vodu na další. V průběhu dopoledne popíjím vodu nebo čaj - prostě mám žízeň. K obědu si udělám zase pořádný hrnek. Mám pocit, že odpoledne piju méně, než dopoledne, ale je to možná tím, že odpoledne mi připadá delší. Kolem šesté poslední velký hrnek a dost.

To moje popíjení má totiž i stinné stránky - každou chvíli letím na WC. Nejhorší je, když se vypravíme do nějakého supermarketu, to manžel vždycky strašně remcá, protože jdu před nákupem a i po nákupu (nemohu za to, že tak dlouho nakupuje, já bych jela podle seznamu a konec). Jenže co nadělá, máme to přes koleje. Nevím, jestli piju moc nebo málo, ale zatím si tělo říká samo. Někdy se i v noci vzbudím, ale to si dám jen trošku, dva hlty - hlavně v zimě, máme ústřední topení a já úplně cítím, jak mě ten vzduch zasušuje.

Ne tak mé děti, do těch abych neustále něco lila. Jediný případ, kdy pijou bez pobídky, je, když manžel koupí kofolu či pepsikolu - v akci. Naštěstí těch akci není mnoho a tak je ten balík raz dva pryč. Snad je to přejde. Jinak v práci sama vidím, jak je to špatně, když člověk málo pije, hlavně staří lidé s tím mají problém - na druhou stranu, nemocniční čaj není to nejlepší pití.

Boros

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Téma dnešního dne: Jak pijete?

  • Pijete hodně, nebo málo?
  • Kolik litrů tekutin vypijete za den?
  • Jak pijí vaše děti? Musíte je nutit, nebo pijí dost?
  • Co si myslíte o tom, že by člověk měl vypít víc než 3 litry tekutin denně?

Napište mi, budu se těšit na vaše příspěvky. Jedna z vás tentokrát získá čaje Jemča, a to Kolekci zelených čajů a Kolekci čajů Pigi. Abyste dodržovaly ten pitný režim. :-)

Jako vždy pište na adresu redakce@zena-in.cz, a to do dnešních 14.30 hodin. Předem děkuju a přeju hezký den!

caj4caj5

Reklama