Děkujeme za další příspěvek na dnešní vláskové téma. Napsala nám o svými fotografiemi doplnila čtenářka s nickem BastMetztli

Jo, vlásky... Jako malá holka jsem si přála dlouhé vlasy, mamina však u mě volila jinou délku. Cop opravdu nehrozil a culík? To už muselo být, když mi šel udělat culíček. Do čtrnácti let jsem byla na kluka a ve škole s tím byly i problémy. Na prvním stupni jsem měla každý rok jinou třídní učitelku.

Ta, kterou jsem dostala v páté třídě těžce rozdýchávala mého centimetrového ježka, na podzimním rodičáku se pustila do maminy, že je nevhodné, abych jako děvče měla tak krátké vlasy. Mamina se nedala, co je babě do mých vlasů... Jo, ježek, ježek, ježek se má... No, učitelka příliš neuspěla, na konci páté třídy jsem  měla vlasy dlouhé cca 2 cm a polovina holek shodila culík.

Na druhém stupni jsme dostali za třídního prima chlapa a podle něj jsme byly šťabajzny i s krátkými vlasy, hlavně, že jsme nebyly blbé. :-)

Ze začátku byla snaha česat mi ofinu dle vzoru kastrol. Jenže nedržela. Mám pěšinku, která si vždy prosadila svou. Dnes bych také neměla nervy stále se prát s ofinou, aby alespoň hodinu držela.

Od čtrnácti let mamina přestala říkat kadeřnici, aby mi to vzala strojkem. Už jsem si mohla říkat délku vlasů sama. No a dnes upletu nejen cop, ale také si jej mohu obtočit kolem hlavy. Když mám vlasy nějak vyčesané a sepnuté, tak se to mamině líbí. Mám-li vlasy rozpuštěné, tak trochu remcá, že bych se měla nechat alespoň o dvacet čísel ostříhat. (Nemám tak hrozně dlouhé vlasy, zatím si na nich nesedím.)

Přikládám fotečky mého účesového vývoje. (roky 1989, 1998 a 2010)

holčička

pátá

dospělá

 

Krásný den všem, BastMetztli

Sluší vám to všude, ale ta poslední fotka je doslova umělecká

Jaké jste nosily účesy v dětství vy, milé ženy-in? Také jste měly jiné, než jste si přály, nebo vám do nich rodiče nemluvily? V jakém věku jste měla nejkrásnější vlasy a účes? Pamatujete si, jak jste byla ostříhaná v první třídě? jaký účes nosila v té době vaše maminka? Jste spíš pro dlouhé, nebo krátké vlasy?

Napište nám o svých dětských účesech a pošlete nám třeba foto z první třídy.

Na vaše textové i obrazové příspěvky se těšíme na adrese: redakce@zena-in.cz