To zní skoro jako zoufalý výkřik. Co k němu vede naši čtenářku s nickem Kobližka? V automatické pračce pere dokonce i kabáty. Jakou má další zkušenost s ukládíním zimních svršků, o tom se dočtete v této novince

Zima konečně (snad) odchází a tak můžeme shodit naše bundy, kabáty, ponča.

Tak, jako se koncem léta těším, až si zase s nadcházejícím podzimem přitáhnu výš límec svého kabátu, tak se stejně těším, až tu zimní tíhu shodím.

Nevím, jak někdo může vystačit s jednou bundou. Stačí, aby mi jí nepozorný (nebo škodolibý) řidič postříkal od bláta a můžu přemýšlet, co si asi tak vezmu druhý den na sebe. To bych neriskovala.

Mám dva kabáty, jeden dlouhý, druhý 3/4 a oba nosím moc ráda. Oba jsou lehké, látkové, podšité umělou kožešinkou, takže stačí, když si pod ně vezmu jen tričko. Já jsme totiž docela horkokrevná. Neumím si dobře představit, bych šla třeba do divadla v bundě. A vůbec se  v životě člověka najdou situace, kdy se prostě ten kabát hodí. Bundy mám taky dvě, protože na procházky s pejskem je zase kabát dost nepraktický. Jedna bílá péřovka, druhá černá koženka s kožešinou. Všechny svoje zimní svršky zcela důvěřivě svěřím automatické pračce. I ty kabáty. A to ten jeden mám, prosím pěkně, neuvěřitelných 22 let. Je nadčasový, takže ještě dneska v něm „honím parádu“. To bych se do čistírny něco nachodila....

No, ale teď se těším, až vytáhnu ze skříně jarní béžový kabátek. Vloni jsem si ho koupila a ještě jsem se ho nenabažila.

Úložného prostoru mám dost, každý máme svojí velkou skříň a ještě v předsíni společnou, kde si odkládáme při příchodu.

Tak, hlavně, abychom už mohli konečně odložit svoje bundy a kabáty. Zase se vyloupneme z té zimní skořápky a budeme na sobě hledat kdejaký faldík:-)

Mějte pěkný den, zdraví Kobližka.

Milá Kobližko, už jsem se lekla, že máte nějakou špatnou zkušenost s čistírnou

Text nebyl redakčně upraven

Jak udržujete své zimní bundy a kabáty vy, milé ženy-in? Dáváte i „péřovky“ do čistírny, nebo je perete doma? Kupujete bundy a kabáty už s ohledem na to, jestli se dají prát, nebo se musí chemicky čistit? Máte doma něco náročného na údržbu?

 Jak často během zimy bundy perete, nebo dáváte čistit? Máte nějaké fígly, jak na to?

Už jste něco nedopatřením zničila? Už vám někdy něco poškodily v čistírně? Reklamovala jste to? S jakým úspěchem?

Kam sezonní oblečení ukládáte? Dáváte je do speciálních pytlů a vakuujete, nebo je pověsíte do skříně na jiné místo?

Napište nám, podělte se o své zkušenosti a názory na:redakce@zena-in.cz 

 Co můžete získat za svůj příspěvek?

Zajímavou knihu „Se šarmem Pařížanky“ a výbornou kávu Carte Noire

cena

 

Reklama