Americký krimi thriller Veřejní nepřátelé v režii Michaela Manna vstoupí 9. července do českých kin.

Příběh vypráví o muži, který byl velmi oblíbený u veřejnosti, navzdory tomu, že páchal zločiny. Podle státních institucí vykrádal banky a trestal lidi, kteří zavinili hospodářskou krizi. Život Johna Dillingera byl neuvěřitelný a stal se námětem pro mýty a historky, ve kterých už nejde rozeznat pravda od fikce.

kk

Veřejní nepřátelé jsou atraktivní i množstvím rovin, mezi kterými se jejich příběh pohybuje. Snímek sleduje také Dillingerův intimní život, který je skoro stejně zajímavý jako jeho zločinecké eskapády. Dillinger svádí válku o veřejné mínění i s agenty FBI, kteří chtějí na jeho dopadení postavit smysl své existence. V přepadených bankách se John Dillinger choval jako jeho oblíbení filmoví hrdinové a k cizím penězům se obvykle nedostával hrubým násilím, ale díky originálním nápadům realizovaným s neobvyklou drzostí.

V titulních rolích nového krimi thrilleru se objeví Johnny Depp, Christian Bale, Marion Cotillardová, Channing Tatum, Billy Crudup, Giovanni Ribisi a David Wenham. Scénář k filmu napsala dvojice autorů - Michael Mann a Ronan Bennett.

Snímek Veřejní nepřátelé bude nasazen do českých kin v anglickém znění s českými titulky. Film je přístupný od 15 let.

Půjdete?

Možná vaše rozhodnutí ovlivní naše recenze, kterou si přečtete už zítra.

Reklama