Jaké krásy nabízí výlet do České Třebové a okolí, to se dozvíte v následující pozvánce od čtenářky Pálivky... Téma dne: Zajímavá místa ve vašem okolí.

Je ve vašem okolí nějaké zajímavé místo? Pozvěte nás tam ve svém příspěvku k dnešnímu tématu. Níže se nechte pozvat do České Třebové a okolí čtenářkou Pálivkou...


Dobrý den,
chtěla bych vás všechny pozvat do města Česká Třebová. Toto městečko leží ve východních Čechách v půvabné přírodě podhůří Orlických hor. Významnou památkou je rotunda sv. Kateřiny z poloviny 13. století. Za povšimnutí stojí též chaloupka Maxe Švabinského, kterou najdeme na okraji vesnice Kozlov. Zdatní návštěvníci si mohou vystoupit na rozhlednu, kde z výšky 33 m se jim naskytne nádherný výhled na Kralický Sněžník, Krkonoše a Jeseníky. Co by kamenem dohodil, leží pod kozlovským kopcem městečko Litomyšl, kde mohou navštívit zámek - památku UNESCO. Pokud se z České Třebové vydáte směrem Ústí nad Orlicí, Sopotnice, do malebného údolí řeky Divoké Orlice odkud vedou turistické značky na hrad Žampach, Litice, Potštejn. Obec Sopotnice, každý rok v květnu,pořádá pro pěší i cyklisty pochod přes tři hrady. Letos již to nestihnete, ale co takhle příští rok? A nebo se můžete po hradech vydat sami. Je zde nádherná příroda, která vás učaruje.

c_trebova

V příloze zasílám fotografie z hradu Potštejna. Potštejn je obec v Královohradeckém kraji v okrese Rychnov nad Kněžnou, zhruba 4,5 km od Vamberka, známého vambereckou krajkou.

ceska trebova

Často jezdíme do ciziny, ano, moře nás láká, ale naše země je stejně nádherná. A v každém koutku naší vlasti je vždy něco zajímavého. Jen je třeba starat se o naše životní prostředí, krásnou přírodu,neznečišťovat ji a již od mala učit naše děti, aby se nechovaly k přirodě sobecky, aby byla zachována pro další generace.

ceska trebova

Hezké výlety po naší vlasti přeje,
Pálivka

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 3. června 2011: Pozvěte nás na zajímavé místo!

  • Máte ve svém okolí zajímavé místo? Pozvěte nás na něj!

Napište na náš e-mail o zajímavém místě ve vašem okolí čtenářkám magazínu ŽENA-IN.cz! Pojí se k němu nějaká legenda? Záhada? Nic z toho neopomeňte ve své „pozvánce“ zmínit! A když přiložíte i fotku, nebude nic bránit uveřejnění vašeho příspěvku. Fotka ale není podmínkou. Za svůj příspěvek, dlouhý alespoň jako tento odstavec textu, můžete získat dárek letnímu cestování šitý přímo na míru: Opalovací krém GARNIER AMBRE SOLAIRE s SPF 30 a hydratační sprej po opalování od téže značky. V předmětu vašeho e-mailu nezapomeňte uvést heslo (viz níže).

Zasílání vašich příspěvků na toto téma končí v 3. června 2011 v 15.00 hodin.

cenacena

Reklama