Jíst a vařit musíme všichni. A protože většina jídel potřebuje dochutit, patří do každé kuchyně také slánky a pepřenky. Do čeho doma dáváte pepř a sůl?

Většina z nás nejspíš používá slánku a pepřenku automaticky, aniž se zamýšlí nad tím, jak vypadá. „Hlavně aby v ní byla sůl,“ říkávala moje babička, když dávala na stůl starou popraskanou slánku, kterou měla asi třicet let. Bylo jí jedno, jak slánka nebo pepřenka vypadá, ostatně tehdy stejně nebylo na výběr nic moc jiného a navíc babička neměla zbytečné peníze, aby si mohla koupit jinou.

Dneska je doba jiná, možností máme tolik, že si můžeme vybírat slánky a pepřenky z tisíce druhů i barev. K dostání jsou obyčejné slánky a pepřenky, mlýnky (i na obojí dohromady), zdobené keramické nebo ty se super moderním designem. Záleží na tom, co máte rádi a jak máte vybavenou domácnost.

Já osobně nemám moc ráda moderní věci, bližší je mi klasika. Nejradši mám cibulákový set na pepř, sůl a párátka. A co vy? Jaké máte doma slánky a pepřenky? Líbí se vám něco v naší FOTOGALERII?

Fotky: www.butlers.com (prvních 11), www.fler.cz (dalších 7)

Další články v našem magazínu:

Reklama