Každá kniha Thomase Engera je obrovskou událostí! Svou třetí knihu v češtině s názvem Instinkt dravce pokřtí Thomas Enger osobně 23. dubna. Předchozí dvě (Kamenný déšť a Fantomová bolest) vyšly již v 18 zemích.

Událost letošního jara! Do Prahy přijíždí ikona severské krimi Thomas Enger. Setká se se zástupci médií i fanoušky. Světově uznávaný čtyřicetiletý norský spisovatel Thomas Enger dorazí na konci dubna do Prahy. Stane se tak u příležitosti vydání jeho třetí knihy v češtině s názvem Instinkt dravce. Předchozí dvě knihy (Kamenný déšť a Fantomová bolest) si podmanily nejen čtenáře u nás, ale i po celém světě. Vyšly již v 18 zemích. Každá jeho kniha je obrovskou událostí a nejinak tomu bude i nyní.

enger

Hned poté, co vyšla jeho prvotina z volně navazující pětidílné série o novináři Henningu Juulovi rozplétajícím spolu s policií zapeklité kriminální příběhy, dostal Thomas Enger nabídku od produkční společnosti na zfilmování všech jím naplánovaným knih. A to včetně těch, co ještě nenapsal.

Práva na knihy byla prodána již do 23 zemí (USA, Japonsko, Francie, Německo či Velká Británie...). Autorovy mimořádné vypravěčské schopnosti ocenila také kritika, která ho označila za jednoho z nejtalentovanějších norských autorů posledních let. „Enger je jedním z nejpozoruhodnějších a nejmimořádnějších talentů,“ napsal např. The Independent.

Křest knihy Instinkt dravce proběhne 23. dubna v 17:00 v Paláci knih Luxor na Václavském náměstí v Praze! Bude spojený s autogramiádou autora. Protože Thomas Enger má blízko i k hudbě, kmotrem jeho knihy bude známý muzikant Xindl X, který má zase blízko k literatuře. Záštitu nad návštěvou převzal velvyslanec Norského království v České republice H. E. Jens Eikaas.

Rozhovor s Thomasem Engerem vyjde v dubnu v našem magazínu!

Reklama