image.png
Foto: Kateřina Čížková / Žena-in

Hotel OREA Resort Santon

Ačkoliv to zpočátku nemusí zvenku vypadat, čtyřhvězdičkový hotel OREA Resort Santon je poměrně velký (nabízí 120 pokojů) a moderně vybavený hotel s prostornými a čistými místnostmi. Každý pokoj má svůj balkon, ze kterého je nádherný výhled na Brněnskou přehradu a přírodu kolem. Vybrat si můžete mezi pokoji deluxe, suite, rodinným pokojem a grandsuite.

Hotel je vhodný jak pro páry a skupiny přátel, tak pro rodiny s dětmi, které ocení bezbariérovost i velice rychlý check-in. Nic nemusíte vyplňovat, vše je připravené, takže okamžitě dostanete kartičky od pokoje, základní pokyny a můžete se jít ubytovat. Personál hotelu je velmi milý a vždy připravený vám ochotně pomoci v případě potřeby.

blobid0.png
Foto: Kateřina Čížková / Žena-in

Wellness & SPA

Nedílnou součástí hotelu je relax zóna, která zahrnuje střešní venkovní bazének (hloubka 40 cm), tzv. beach zóna s lehátky, dále vnitřní bazén s výhledem ven, privátní vířivku, sauny (bylinná, finská, medová), odpočívárnu, parní lázeň a samozřejmě plně vybavené fitness centrum a cvičební sál. Relaxační zóna je prostorná, čistá a pokud budete chtít soukromí, neváhejte si předem zarezervovat již zmíněný privátní whirpool. Přímo ve wellness si můžete objednat občerstvení, včetně smoothie, freshů a alkoholických i nealkoholických nápojů. Během pobytu se nemusíte starat o placení a můžete si vše nechat jednoduše napsat na pokoj a pohodlně zaplatit až na konci pobytu, ale samozřejmě je zde možnost i okamžité platby.

TIP! Pokud si zarezervujete pobyt přímo na stránkách OREA, za každou noc dostanete dvě hodiny ve wellness zdarma. Navíc můžete využít i Multisport kartu a získat zvýhodněné ceny. Nezapomeňte, že dětem je vstup povolen od 7:00 do 19:00.

Unknown-2.jpg

Gastronomie

Velkým plusem je špičková gastronomie na vysoké úrovni. V druhém patře hotelu se nachází restaurace Preegl s terasou, kde si můžete užít snídaně, obědy i večeře. Snídaně jsou servírovány formou bufetu, večeře v případě polopenze také a obědy i večeře si můžete užít i formou à la carte. Bufet je dostupný pouze v létě. Součástí večeře bývá i grilování právě na terase, ze které si užijete nádherný výhled do přírody třeba při západu slunce. Doporučujeme si sem zajít na drink, je to velká romantika.

Jídlo je vždy čerstvé z kvalitních surovin a výběr je velmi rozmanitý. Můžete si zvolit z několik druhů mas, samozřejmostí je i zelenina, sladký koutek, na chuť si můžete dát třeba grilovaný hermelín a popcorn, který ocení nejen děti. Na snídani najdete vše od sladkého i slaného pečiva, cereálií, vajíček, párečků, sýrů, uzenin, ovoce, zeleniny až po džusy a naprosto vynikající kávu, kterou barista připraví dle vašeho výběru přímo před vámi. Každou sobotu je navíc bufetová večeře laděná do konkrétního stylu – např. Mexiko, Steak, Itálie, Asie, Španělsko nebo Sea food. 

 Unknown-3.jpg

Zábava

Kromě tématických večeří během léta hraje každou středu na terase DJ od 17:30 do 21:30 a každou sobotu se o zábavu postará zpěvačka (18:00-22:00), která vám zpříjemní večeři i posezení.

64b665195c14bimage.png
Foto: Kateřina Čížková / Žena-in

Co dělat v okolí

Je nám jasné, že na dovolené chcete kromě skvělých služeb hotelu i výletovat a podívat se, co je v okolí. Máte štěstí, hotel OREA Resort Santon se nachází ve vynikající poloze, a proto se přes den rozhodně nudit nebudete.

V bezprostřední blízkosti se nachází Brněnská přehrada, která je opředená restauracemi a plážemi, na kterých můžete strávit třeba celý den a vykoupat se právě ve vodní nádrži, kvalita vody je aktuálně dle hygienické stanice na jedničku. Pokud byste si rádi pobyt okořenili, vyražte na nudistickou pláž a pokud byste si naopak rádi zasportovali, můžete zkusit místní minigolf.

S dětmi nebo klidně ve dvou vyrazte do nedaleké zoo a rozhodně doporučujeme plavbu po přehradě lodí, která odplouvá každou třičtvrtě hodinu z přístavu od hotelu a zahrnuje deset zastávek, mezi kterými jsou mimo jiné i hrad Veveří nebo Veverská Bítýška. Od počáteční až po konečnou zastávku trvá plavba hodinu a deset minut a je to skvělý zážitek.

Na okraji Brna se nachází Růženin lom, který poskytuje klid a nádherný výhled, pivovar pro nadšence piva, na zelném trhu v centru Brna se zase budou cítit skvěle ti, kteří milují farmářské produkty a zdravé jídlo, scházejí se tu totiž farmáři z celé jižní Moravy se svými nejlepšími produkty. Chybu neuděláte, ani když si vezmete kolo, nachází se zde několik prověřených cyklotras. Pokud si kolo nevezmete, nevadí, hotel nabízí k půjčení dvě horská kola pro dospělé.

Unknown-4.jpg

Foto: Kateřina Čížková / Žena-in

Na recepci si také můžete zapůjčit deskové hry, přečíst knihu v knihovně nebo zahrát fotbálek, ping pong nebo tenis.

Pokud byste se přece jen chtěli přiblížit centru Brna a užít si trochu zábavy dál od hotelu ve víru města, kousek se nachází MHD, kterou se pohodlně dostanete přímo do centra. Pokud byste se v rámci dovolené chtěli pohybovat převážně v centru, doporučíme vám bližší ubytování, a to OREA Congress Hotel a OREA Hotel Voro.

Pobyt si můžete zarezervovat na stránkách OREA Resort Santon.

Reklama