V Letohrádku Mitrovských v Brně začne v sobotu výstava kostýmů a rekvizit z televizního seriálu Arabela. Říše pohádek se v moravské metropoli usídlí na více než dva měsíce.

Návštěvníci se mohou těšit na kouzelný prsten, vyzkoušet si cestovní plášť nebo zavzpomínat na kostým černokněžníka Viga s typickým netopýrem. Stranou nezůstane Rumburak, který se ukáže ve své krkavčí podobě.

Nejen pro děti je přichystán interaktivní program, při němž si zájemci projdou expozici s hracími listy za doprovodu lektora. Po vyhodnocení pak čekají na nejlepší odměny. Za toto zpestření si připlatí návštěvníci dvacet korun navíc a je možné jen po předchozím objednání.

Od soboty do středy je otevřeno od deseti do šestnácti hodin, ve zbylé dny začíná výstava v půl deváté a končí v patnáct hodin. Dospělí zaplatí 99 korun, důchodci a studenti pak o 34 korun méně. Cena vstupného pro děti se pohybuje mezi 10 a 50 korunami.

Výstava v Brně končí 26. dubna, pak se postupně přesune do Bouzova, Buchlovic a Kunína. Své putování by měla ukončit před Vánocemi v Praze.

Vzpomínáte na Arabelu? Dívali jste se?

Reklama