Kvalitní zrak je nezbytný pro práci příslušníků integrovaného záchranného systému a každoroční vyšetření zraku přímo na pracovišti je pro ně velkým bonusem.
 
Program Dnů prevence zraku:

  • V úterý 22. 11. 2022 podstoupí preventivní prohlídku Městská policie hl. m. Prahy společně se Zdravotnickou záchrannou službou hl. m. Prahy na adrese Korunní 98, Praha Vinohrady.
  • Ve středu 23. 11. 2022 budou prohlídky pokračovat na Policejním prezidiu ČR ve Strojnické ul. na Praze 7.
  • Ve čtvrtek 24. 11. 2022 se nechají vyšetřit pracovníci na Krajském ředitelství policie hl. m. Prahy na adrese Kongresová 2 v Praze 4.

Výsledky předchozích ročníků potvrzují, že akce má smysl

o1.jpg

Dny prevence zraku se konají každý rok již od roku 2011. Pouze v roce 2020 se akce nemohla uskutečnit z důvodu koronavirové epidemie. V letošním roce tak slavíme jubilejní 10. výročí.
 
Během uplynulých ročníků vyšetřilo Oční centrum Praha téměř 6000 zdravotníků, strážníků a policistů v Praze. Dosavadní výsledky potvrzují, že akce má smysl a preventivní vyšetření podchytí nejen běžné refrakční oční vady jako je krátkozrakost či dalekozrakost, ale i případné skryté oční vady, jako je například vyšší nitrooční tlak.
 
Podchyceny, ale byly i případy se šedým zákalem a různá onemocnění sítnice. U osob, které podstoupily vyšetření zraku opakovaně, byl zjištěn pozitivní vývoj a snížil se počet pacientů se špatnou brýlovou korekcí a se syndromem suchého oka.
o2.jpg
Preventivní oční prohlídku doporučujeme podstupovat jednou do roka a jsme potěšeni, že příslušníci IZS naše doporučení berou vážně. Jen díky tomu se mohla celá tato akce přeměnit v dlouhodobý významný projekt, říká MUDr. Radan Zugar, primář Očního centra Praha.
 
Vyšetření zraku v rámci Dnů prevence zraku není pro příslušníky záchranných složek časově náročné a zabere asi 20 minut, zahrnuje přístrojové měření zraku, ale i vyšetření a konzultaci s očním lékařem, který doporučí případnou léčbu. Výhodou je, že v případě potřeby dalšího vyšetření, se všichni příslušníci mohou obrátit na Oční centrum Praha, které provedlo základní vyšetření a může na ně navázat a zajistit kvalitní oční péči včetně speciálního vyšetření sítnice pomocí OCT Angiografie.

blobid0.jpg
 
Záchranné složky vyšetření svých zaměstnanců na pracovišti vítají

O vyšetření zraku přímo na svém pracovišti je ze strany příslušníků jednotlivých záchranných složek dlouhodobě velký zájem.
 
„Tuto možnost prevence a vyšetření vítáme. Dobrý zrak je pro náš život i práci nepostradatelný. Velkou výhodou je mobilní ordinace, kdy oční specialisté přijedou za námi. I to je důvodem vzrůstajícího zájmu našich zaměstnanců, který nás těší,“ uvedla tisková mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.
 
“Tradiční Dny prevence zraku i letos vítáme. Lékaři provádí vyšetření i odborné konzultace v pracovním prostředí našich policistů a občanských zaměstnanců, což je velkým přínosem. Výkon policejních činností je velice náročný, proto považujeme péči o zrak za zásadní a velice nás těší, že ji naši kolegové hojně využívají, říká plk. Mgr. Zuzana Pidrmanová, vedoucí oddělení Prevence Policejního prezidia ČR.