Až do neděle máte šanci navštívit na tisíc českých památek místního i světového významu. Konají se Dny evropského dědictví (European Heritage Days - EHD). Díky nim se každoročně v měsíci září otevírají nejširší veřejnosti brány nejzajímavějších památek, budov, objektů a prostor včetně těch, které jsou jinak zčásti nebo zcela nepřístupné. 

dedictvi

Zdroj foto: Facebook Dny evropského dědictví

EHD je celoevropská akce pořádaná pod patronací Rady Evropy a každoročně se jí účastní na 48 států Evropské kulturní konvence. Jejím posláním je propagace historického dědictví, které vzniklo v evropské i naší národní tradici. Pomáhá najít cesty ke kořenům naší, evropské i světové civilizace. Proto jsou během ní pořádány také nejrůznější doprovodné akce, ať už přednášky, koncerty, městské slavnosti, ale i soutěže a další kulturní programy.

Součástí EHD 2015 bude akce Industriální stopy 2015 / Den památek techniky a průmyslového dědictví. V sobotu 12. září se návštěvníkům otevřou brány pivovarů, mlýnů, skláren, dolů a další doklady technické práce generací našich předchůdců. Jejich seznam naleznete zde.

Součástí EHD 2015 je i Den lázeňské architektury, který se uskuteční v neděli 13. září.

Přehled památek zapojených do letošního ročníku EHD naleznete zde.

 

Reklama