Již čtvrtý rok v řadě budeme koncem září oslavovat jedinečnost českého piva, tradiční hospodskou kulturu a českou národní kuchyni. Dny českého piva, které budou probíhat v termínu 23. září až 1. října, mají za cíl pozvat milovníky zlatavého moku do hospod na jedno čepované a do pivovarů, kde se náš národní poklad vaří. Během slavností rozhodně navštivte také Pivovar Velké Popovice, který si pro vás připravil řadu zajímavých akcí.

Hlasování mezi kančím se šípkovou nebo se zelím

  • Velkopopovická Kozlovna
  • 23. září až 1. října, každý den 10:30 – 21:30

Ústředním tématem celonárodního svátku všech milovníků zlatavého moku je spojení piva a gastronomie. Kančí pečeně se šípkovou omáčkou je hlavním jídlem letošních Dnů českého piva. Zvěřinové hody bez piva si snad ani nejde představit. Co si však počne Petr Čepek a další, kteří jsou přesvědčeni, že nejlepší je s knedlíkem a se zelím? Ve Velkopopovické  Kozlovně, která se nachází přímo v areálu pivovaru, si během Dnů českého piva, tedy od 23. září do 1. října, můžete vybrat. Vaše objednávka se zároveň stane hlasem pro jednu z variant. Konečně se tak dozvíme, jestli je oblíbenější kančí se šípkovou nebo se zelím.

kozel

Kozlovo letní kino

  • nádvoří Pivovaru Velké Popovice
  • 24. září od 20:00, vstupné 100 Kč

Hned v úvodu Dnů českého piva si můžete na nádvoří Pivovaru Velké Popovice užít Kozlovo letní kino a legendární český film Postřižiny. Tento film vzdává hold českému pivu, jeho projekce se tak na malebné nádvoří pivovaru skvěle hodí. Těšit se můžete také na pivo Velkopopovický Kozel a na speciální tematické občerstvení, které připraví pivovarská restaurace Velkopopovická Kozlovna. Promítání začíná ve 20:00. Z důvodu omezené kapacity doporučujeme rezervaci předem na telefonním čísle: +420 323 683 425 nebo e-mailovém kontaktu: exkurze@kozel.cz. Vstupné činí 100 Kč a je v něm zahrnuta ochutnávka piva Velkopopovický Kozel a také poukaz na prohlídku Pivovaru Velké Popovice, který můžete využít při další návštěvě pivovaru.

Noc otevřených pivovarů

  • Pivovar Velké Popovice
  • 1. října, od 18:00, 19:00, 20:00 a 21:00, speciální vstupné 70 Kč

ko

Noční atmosféru Velkých Popovic si můžete užít také v závěru celých slavností během Noci otevřených pivovarů, které se pivovar ve Velkých Popovicích zúčastní již podruhé. Speciální noční prohlídky se budou konat 1. října od 18:00, 19:00, 20:00 a 21:00. Seznámíte se během nich s více než 140letou historií pivovaru, poctivou prací místních pivovarníků, tradičními postupy vaření velkopopovického piva, se zakladatelskou rodinou Ringhofferů, která rozvíjela celý kraj, ale také s maskotem pivovaru – kozlem Oldou. Ani tato návštěva se samozřejmě neobejde bez pivní degustace. V pivovarských sklepích se můžete těšit na čerstvého nefiltrovaného Kozla. V rámci každé exkurze budou navíc přichystány soutěže, ve kterých můžou návštěvníci získat některou z originálních pivních cen z Kozlova obchodu, a netradiční prohlídka noční stáčírny.

Další užitečné informace a tipy naleznete na stránkách www.pivovar.kozel.cz.

Reklama