Toužíte prozkoumat zapomenuté stavby, poznat své nejbližší okolí z jiné perspektivy a objevit architektonické skvosty? O víkendu se koná celorepublikový festival k letošnímu Dni architektury. Podívejte se i vy do míst a interiérů, které jsou veřejnosti běžně nepřístupné.

Festival se koná už tradičně každý první říjnový víkend. I letos připravili pořadatelé organizované procházky po dvaašedesáti městech těm, kterým není lhostejné místo, kde žijí či pracují. Do letošního Dne architektury se zapojí více než 200 architektů a odborníků, kteří v roli průvodců přichystali na 150 akcí v Čechách i na Moravě - komentované prohlídky, cyklovyjížďky, workshopy pro rodiny s dětmi, besedy, happeningy i videoprojekce proběhnou pro veřejnost opět zdarma.

praha

Zdroj foto: Shutterstock

Den architektury bude doprovázet až do středy 5. října přehlídka Film a architektura v pražském kině Světozor, na jehož dramaturgii se podílí a osobně některé filmy uvede i známý propagátor architektury Adam Gebrian. Závěr oslav Mezinárodního dne architektury vyvrcholí 6. října přednáškou renomované architektky Liesbeth van der Pol, která vede ateliér Dok Architecten a působila jako nizozemská královská architektka. Festival pořádá spolek Kruh v úzké spolupráci s místními experty a iniciativami.

Podrobné informace k programu jsou k dispozici na www.denarchitektury.cz.

Reklama