Sale, slevy, výprodeje…volají na vás všudypřítomné cedule a lákají k povánočním nákupům. Ti prozíraví je opravdu odložili až na Nový rok a pěkně si mnou ruce, jak na tom vydělali. Patříte mezi ně? Využíváte povánočních slev a výprodejů?

sale

Jedna moje kamarádka úplně zrušila Vánoce. Odmítla se účastnit davového šílenství, které každoročně stresuje nejen ji, ale tisíce lidí. Dokonce neměla ani stromek, nesmažila kapra a nedělala bramborový salát. Vánoce úplně vymazala ze svého života a její rodina se k ní kupodivu připojila bez sebemenších protestů. Když jsem se jí ptala, co na to dcera, odpověděla suše. „Ta už je dospělá a Vánoce má stejně celý rok, tak co.“

Peníze, které tak ušetříme, využijeme po Vánocích. Nakoupíme si v klidu a ještě k tomu za poloviční ceny.

Svým způsobem její zvláštní postoj k Vánocům chápu, ale byť vypadá seberacionálněji, nemůžu se s ním ztotožnit.

Stále se nechávám strhnout a snažím se koupit hodnotný dárek a neřeším, jestli bude po vánocích stát o třicet, padesát, nebo dokonce sedmdesát procent méně. Samozřejmě, že si schovávám paragony a cedulky pro případ, že by se něco nelíbilo, nebo nepasovalo velikostně, aby se to dalo vyměnit.

Což se také stalo. Koupila jsem dceři mikinu, která byla sice úžasná, ale měli ji jen o číslo větší. A tak se rozhodla, že si ji po svátcích vymění za něco jiného. A jaké bylo její překvapení, že značková mikina, za kterou zaplatila nehorázný peníz, stojí teď „pakatel“. Za tu cenu si teď mohla koupit skoro dvě. Takže na tom svým způsobem ještě vydělala.

Ale řeknu vám, že mě to stejně štve, jak na nás ti „šizuňkové“ vydělávají. Jsem si jistá, že mají zisk i z hodně zlevněného zboží, protože předvánoční ceny jsou strašně nadsazené.

Jenomže dát pod stromek obálku s penězi mi připadá žinantní.

Jaký názor na to máte vy, milé ženy-in? Dáváte někomu jako dárek peníze? Dostáváte vy peníze, nebo dárkové šeky? Využíváte povánočních slev? Už jste si něco zajímavého koupila? Pochlubte se svým úlovkem. Musela jste něco vyměnit, nebo reklamovat? Štve vás, že ceny zboží, které jste koupila jako vánoční dárky, rapidně klesly? Přemýšlela jste o možnosti nechat nákupy až po Vánocích?

Napište nám na dnešní téma. Heslo slevy a výprodeje

redakce@zena-in.cz

Za svůj příspěvek můžete získat tyto krásné kosmetické dárky: Rtěnku a Eau de Parfum RARE GOLD

cena