Snad každá z nás má nějaký šperk, který je jejímu srdci milý. Nosíme ho stále u sebe, na prstě, krku nebo uších a připomíná nám osobu, která nám ho věnovala, nebo příležitost, při níž nám byl věnován. Věnujme tedy těmto milým věcičkám samostatné téma.

sperk

Když dovolíte, přiložím si své želízko do ohně. Já mám takové šperky dva. Do nedávna to byl briliantový zásnubní prstýnek, který jsem dostala k narozeninám od maminky bývalého manžela. Záměrně nepíšu tchyně, protože tohle nelichotivé pojmenování si určitě nezaslouží.

Nepozastavujte se, prosím, nad tím, že jsem „zásnubák“ dostala od tchyně. Asi to tak mělo být a prstýnek mi byl souzený. Kdyby to bylo bývalo tak, jak mělo, už bych ho s největší pravděpodobností nenosila a možná bych ho v afektu spláchla do záchodu, jak to některé ženy dělávají. Teď přeháním, ale v každém případě by mi bylo žinantní ho nosit. Takhle s tím nemám nejmenší problém a pyšním se památečním prstýnkem od osoby, která mi zůstane navždy blízká, bez ohledu na to, že už nejsem její snachou.

Mám ho už deset let a až na drobné výjimky jsem ho nesundala z prstu. Nosím ho nejen proto, že se je krásný, ale má pro mě především hodnotu pocitovou.

Stejně jako druhý prstýnek, který mu už pár týdnů dělá společnost. Ačkoliv je z mědi, je těžký a barví kůži nazeleno, znamená pro mě hodně, protože byl ukován a darován z lásky.

Máte také nějaký šperk, který je vám přirostl k srdci? Proč si ho tolik ceníte? Je to prstýnek, řetízek, nebo náušnice? Od koho jste ho dostala? Při jaké příležitosti? Nosíte ho stále při sobě, nebo si ho naopak „šetříte“ ve své šperkovnici? Který šperk vám v životě udělal největší radost? Už jste někdy nějaký šperk ztratila? Máte nějakou vzpomínku, nebo příhodu, která se váže ke šperku? 

Napište nám na dnešní téma na redakce@zena-in.cz

Co můžete získat za svůj příspěvek?

Mám pro vás originální šperk od Julie Wimmer a kosmetický dáreček ANEW Platinum od Avon k tomu.

Reklama