V době, kdy byla v jiném stavu naše věrná čtenářka Věrulinka, nebyly mnohé z vás ještě ani na světě. Jak to tenkrát chodilo? Bylo možné být svobodnou matkou - samoživitelkou? Nebo to bylo tabu? Přečtěte si nejnovější příspěvek, za který moc děkujeme.

Téma těhotenství mi přeneslo v myšlenkách do svého mládí.

Když jsem zjistila, že jsem těhotná, čemuž jsem nechtěla věřit, protože jsem pravidelně menstruovala, přece jedno vynechání ještě nic neznamená?

Ovšem jaké bylo moje překvapení, když mi lékař sdělil, že jsem těhotná, ale ne dle vynechání jedné menstruace, ale 3 a1/2 měsíce.

Na pokyn gynekologa: „Můžete dolů,“ jsem absolutně nereagovala, byla jsem v šoku!

Cože mi to vlastně říkal?

Po opakovaném „už můžete dolů a sepíšeme těhotenskou knížku“ se mi udělalo špatně, zbledla jsem a říkám: „To přece není možné?“

„Ano, je to možné, jste jedna z výjimek, ale stává se to, že během začátku těhotenství můžete menstruovat,“ odpoví mi lékař.

Proč zrovna já?

Domů jsem odcházela v ruce těhotenskou knížku a pro slzy jsem neviděla na cestu, myšlenky mi lítaly hlavou jako zběsilé, co bude dál?

Ano, svatba a příprava na porod mě neminuly, v dávné době (rok 1969), těhotná a samoživitelka, to bylo veliké tabu, bych se styděla vyjít na ulici, i když vdavky nebyly mojí doménou, byla jsem mladá, chtěla jsem si užívat života, osud chtěl jinak (smích).

Za pár dní - 16. 11. 2009 bude synovi 40 let, při jednom dítěti jsem nezůstala, ještě jsem měla dvě dcery, ale ty byly chtěné a dnes se již všemu směji.

Zdraví Věrulinka

Ani jsem netušila, jak je dnešní téma pestré a široké. Každý příspěvek je svým způsobem překvapivý. Máte některá z vás ještě jiný pohled na téma těhotenství, jiný stav, graviditu?

Napište nám svůj zážitek na adresu redakce@zena-in.cz.

Ceny - knihy Porodní příběhy - ještě nejsou zdaleka rozdány.

 

 

 

Reklama