Dnešní datum 1. dubna si přímo říká o téma Apríl. A zrovna já si aprílové žertíky pamatuji tak akorát z dětství. Byly to takové roztomile infantilní „nachytávky“ typu: Leze ti po zádech pavouk, máš na kalhotách díru, někdo ti ukradl v šatně ty nové boty a podobné neškodné nesmysly.

smich

A kdybyste mě rozkrájeli, nevzpomenu si, že by mě v dospělém věku někdo aprílově napálil. Ani já jsem se v podobných žertících na úkor druhých nikdy nevyžívala. Spíš jsem se nechala napálit ve vážnějších případech, kdy jsem si třeba pořídila ojeté auto a ono (přes ujištění prodejce, že je bez vady) brzy nato kleklo. Nebo jsem si na zahraniční dovolené za drahé peníze koupila výlet koňmo do hor a jelo se na skládku. Ale to nemělo s Aprílem vůbec nic společného. Škoda. Tenkrát bych určitě uvítala, kdyby to byl jen žert. Nebyl. Spíš drahá sranda, při které se smála druhá strana, a já si nadávala, že jsem naletěla.

Ale vzpomněla jsem si na jeden kanadský žertík, který provedli jistí „vykukové“ našemu známému. Koledoval si o to sám. Má obrovskou patrovou „ halupu“ s věžičkami, stojící na pozemku, který se spíš podobá zámeckému parku než venkovské zahradě. Stále se chlubí, čím jeho víkendové sídlo vyniká nad ostatními „obyčejnými“ chalupami: několik pokojů a koupelen pro hosty vybavených starožitnostmi, dálkové topení na telefon, tenisový kurt, atd. Ale nikdy nikoho nepozval na návštěvu.  Asi se bojí, že bychom mu nezáviděli.

Z jeho naparování si všichni děláme legraci a začali jsme mu říkat „zámeckej“. On to bere sice s humorem, i když někdy musí pěkně skřípat zuby, protože ho zrovna nešetříme.

Jednou si z něj jeden vtipálek pěkně vystřelil. Dal si tu práci, pečlivě vymaloval cedulky s nápisem: „Zámek - vstup zdarma“ a rozvěsil je po vsi se šipkami směrem k jeho domu.

Samozřejmě že v létě bylo všude plno cyklistů a turistů lačných po nových neznámých památkách a davy se jen hrnuly. Neustále mu někdo zvonil u branky a dožadoval se bezplatné prohlídky „zámku“, a on nedělal nic jiného než jje odháněl, že jde o blbý fór.

Rozzuřený do běla se rozjel na svém mopedu likvidovat cedulky, aby mu všichni dali konečně pokoj.

Dodnes se k tomuto kousku nikdo nepřiznal. Asi z pudu sebezáchovy, protože kdyby ho zámeckej dostal do ruky, asi by mu bylo ouvej.

Takže to byla má troška do aprílového mlýna, i když se zrovna na Apríla neodehrála.

Ale to nevadí, teď dám příležitost vám, milé ženy-in.

Máte nějakou aprílovou příhodu? Napálila jste někoho, nebo někdo napálil vás? Myslíte si, že se ještě někdo vyžívá v aprílových žertících? Připadají vám infantilní, nebo se jimi bavíte? Máte ve svém okolí nějakého vtipálka, který se rád baví na úkor druhých? Umíte přijmout, když si z vás někdo udělá legraci, nebo to nesnášíte? Myslíte si, že máte smysl pro humor?

Napište nám na dnešní aprílové téma. Na vaše příhody, vtípky a kanadské žertíky se těšíme na adrese: redakce@zena-in.cz 

Reklama