A jdeme soutěžit. Dneska jsem si na vás přichystala něco, na co se sama těším jako malá holka. Zahrajeme si se slovíčky! Bude sice peklo to vyhodnotit, ale snad vás to bude bavit tak, jako by to bavilo mě...

Máte k dispozici tato písmena:  DNES NA ŽENU IN.

Vaším úkolem bude z těchto písmen vytvořit co nejvíc nových slov. Můžete použít právě a jedině tato písmena tak, jak jsou. Není tedy možné přidávat nebo ubírat háčky či čárky nebo jedno písmeno použít ve slově víckrát. Samozřejmě, pokud jich je v zadání víc (jako třeba N), můžete jich víc i použít.

A teď ta slova. Povolena jsou česká slova v gramaticky správných tvarech. Podstatná jména ve všech pádech a číslech, slovesa ve všech osobách, můžou to být i předložky, spojky a jiná minislova.
Co je zakázáno: citoslovce, slova o jednom písmeni, vlastní jména.

Pokud to ještě někomu není úplně jasné, uvedu tu několik příkladů (můžete je v soutěži použít):
ŽENA, ŽENU, ŽEN, SEN, NAD.....
To snad stačí, abych zbytečně nenapovídala. Vaším úkolem pochopitelně je najít takových slov co nejvíc. Tentokrát tedy žádné losování, ale regulérní boj! Všechny vaše odpovědi si pečlivě pročtu (ufff!), vytřídím nepovolená a dublovaná slova, a která jich bude mít nejvíc, bude vítězkou. Moc vás ale prosím, abyste si svoje slova spočetly samy a ke své odpovědi celkový počet připsaly - moc mi to usnadní práci. Díky předem!

Soutěž začíná dnes ve 13.00 a končí zítra v osm ráno. Společně s výsledky samozřejmě uveřejním i vítězný seznam slov. Tak, a teď ty dvě nejdůležitější věci:
1) Odpovědi nepište pod článek (nechcete přece napovídat všem ostatním, že ne?), ale DO TOHOTO OKÉNKA.
2) Hrajete o stavebnici ROTO pro děti od 4 do 12 let + firemní ROTO tričko.

A pokud něco nebude jasné, klidně se ptejte.

 

 

Reklama