Milé čtenářky, zde jsou pravidla dnešní soutěže, při které budete luštit přesmyčky jmen historických osobností 2. světové války. Jsou jednoduchá:

Pod osmi dnešními novinkami hledejte přesmyčky jmen osobností, které hrály významnou roli při 2. světové válce. Písmena pak srovnejte tak, abyste dostaly jméno oné historické osobnosti.

Po uveřejnění poslední přesmyčky vydám odpovědní box, kam zapíšete výsledky svého luštění. Uzávěrka soutěže je v úterý v deset hodin dopoledne. To proto, aby se mohly zúčastnit i ty z vás, které se k internetu dostaly až večer po práci. Ze správných odpovědí pak vylosujeme šťastnou výherkyni kouzelného hrníčku se stojanem, který jí, připojen kabelem USB k počítači, bude udržovat nápoj teplý až do poslední nevypité kapky.

Nezapomeňte při tom na dnešní válečné téma a své příspěvky!jk

Nezapomeňte také na dnešní válečné téma a své příspěvky.

1. Rodinné historky z 2. světové války.

Je mi jasné, že asi žádná z vás ji nezažila na vlastní kůži, ale možná vám o ní vyprávěli vaši rodiče či prartodiče. Zahynul někdo z vaší rodiny v boji, při náletu, v koncetráku nebo u výslechu na gestapu? Traduje se u vás v rodině nějaká válečná historka? Například s přídělovými potravinovými lístky, pomáháním hledaným, partizánskou činností, příběhy o strachu, o náhodě, o podivném osvobození Rudou armádou... Vzpomeňte na film „Musíme si pomáhat“, co všechno se pojí s válečným stavem země. Já sama znám rodinných válečných historek mnoho a nějakou vám do pondělního vydání vyberu.

2. Názor na válku

Jaký názor máte na současné světové válečné konflikty, ať mezinárodní, či občanské? Balkán, Afgánistán, Irák, Severní Korea, Jihoafrická republika, Izrael? Jsou potřebné mezinárodní mise? Má cenu některé ze stran posílat finanční prostředky? Řeší konflikty míroví vyslanci v podobě Angeliny Jolie? Proč si myslíte, že vznikají války? Kdo a hlavně proč je vyvolává?

3. Máte rády vojáky?

Teď se přeneseme zase zpátky domů. Přitahují vás muži v uniformách? Proč mají u nás vojáci profesionálové tak špatnou pověst? Chodila byste s vojákem? Proč ano a proč ne! Jste rády, že byla zrušena povinná vojenská služba? Myslíte, že v současnosti už nemá žádný význam? Připadají vám nepatřičné ženy v armádě v roli vojaček?

4. Vadí vám militantní hračky?

Co si myslíte o militantních hračkách, kterých jsou plná hračkářství? Zakazovala jste svým dětem si hrát s pistolkami, samopaly, tanky nebo granáty? Mají vaši synové cínové vojáčky? Hrály jste si ve svém dětství na vojáky?

Moc se na vás po celý den těším na adrese:

redakce@zena-in.cz

Reklama