Milé soutěžinky. Co by bylo vydání bez zábavné soutěže. Ta dnešní se bude týkat stylového tématu. Na obrázku vidíte brož. Hezká, že? Vašim úkolem bude určit, komu z redakce patří. Každá se k ní hlásí a má k ní příběh, ale jen jedna je skutečnou majitelkou. Komu uvěříte?

brož

Míša Kudláčková má brož po babičce. A jak k ní přišla babička? Zvláštním, poněkud kuriózním způsobem. Za první republiky si přivydělávala jako šatnářka v jednom kasinu. Přišel za ní pán, který si léčil zhrzenou lásku hazardními hrami. Zřejmě se řídil heslem: Neštěstí v lásce, štěstí ve hře. Ale měl špatný den a fortuna mu ani tady nepřála a prohrál veškeré peníze. Nezbyly mu ani drobné na šatnu, aby si vyzvedl kabát. Jediné, co mu zůstalo, byla tahle brož, kterou mu bývalá láska vrátila jako nechtěný dar. A tak tu brož vyměnil za kabát.

Klára Milošová je dívka lehce marnivá a parádivá. Vymetá nejen módní butiky, ale občas nakoukne i do nějakého antiku. Před Vánocemi tam sháněla dárek pro maminku. Do oka jí padla tahle brož, jenomže se jí tak zalíbila, že mamince vybrala něco jiného a brož si nechala.

Eva Soukupová. Jestli si myslíte, že Evičku automaticky vyloučíte ze hry, protože tenhle kousek absolutně neodpovídá jejímu vkusu, tak se neunáhlujte. Eva má k této broži velmi blízký a citový vztah, i když ji vůbec nenosí. Přinesla mi ji ukázat na důkaz toho, že jejímu srdci nejsou blízké jen lebky a skřížené hnáty. Tuhle brož dostala od své sestry k osmnáctým narozeninám a moc si toho považuje.

Dana Svododová miluje sekáče a staré věci. Když v jednom z nich sháněla nějaké hadříky do filmu, narazila mimo jiné i na tuto krásnou brož, kterou koupila za pouhých sto osmdesát korun.

Linda Wimmerová se nezdá, ale když jsem vyzvala své kolegyně, aby mi přinesly ukázat šperk svého srdce, přinesla mi právě tuto brož. Je z dvacátých let a dostala ji od jedné opuštěné staré paní, které pomáhala s nákupy. Paní byla za mlada velká parádnice, a to jí zůstalo až do pozdního věku. Tuhle brož nosila, a když odcházela do domova důchodců, dala ji Lindě na památku.

Které z těchto redaktorek věříte? Které ve skutečnosti patří tato brož?

Klidně si diskutujte, ale pokud chcete soutěžit o potravinový doplněk Veregin Advance pro zdravé cévy a žíly, můžete své odpovědi napsat do odpovědního boxu, který zveřejníme dnes ve 14 hodin a bude aktivní do zítřka 7.30

Reklama