Vážená redakce,
včera večer jsem došla k určitému poznatku, o který se s Vámi musím podělit.
Jinak přeji krásné vánoční svátky a buďte stále tak skvělí jako dosud! Máte super stránky! Pochvalu Vám zasílá celý náš kolektiv z práce!

S přáním krásného dne
Izabela
 
Dnešní „pohádky“

...tak a je to tady! Vánoční svátky a s nimi naše krásné české pohádky!

Jako malá holčička jsem měla ráda spoustu pohádek a pořady, které byly určeny pro dětská rána. Například takové „Studio kamarád“ s Jů a Hele, pamatujete? Kdo by ho přece neznal, každé ráno jsem si přivstala, abych náhodou něco nezmeškala! Dále jsem také ráda sledovala odpolední pořad „Magion“, který uváděl Standa Hložek a myslím, že si ho také spousta mé generace pamatuje.

Dnes už je mi o nějakých těch 20 let víc a nestačím se divit tomu „pokroku!“

Dopolední pohádky jsou samé animační, žádný hlubší význam typu: „Lež má krátké nohy“ tam nepozoruji a o vyjadřovacích schopnostech pohádkových „postaviček“ občas tedy ani nemám ponětí, co je to za postavu, se nebudu zmiňovat.

Když se zeptám mé 6leté dcery, co to je za postavičku, tak na mě vždy vybalí nějaký fantastický název! Překvapuje mě i, s jakým „nasazením“ pohádku dětem předkládají. Tak např. včera jsem slyšela šílený řev a nadávání, běžela jsem se podívat, na co to tam malá kouká, znělo to jako v Jurském parku a Hvězdných válkách dohromady. Zeptala jsem se dcery, co to je za pohádku? No přece Naruto, a za chvilku začne Monster Warrios a představ si, maminko, že dnes nedávali Diabolika!

No zůstala jsem stát s otevřenou pusou a zírala jako blázen. Vše se ve mně vzpružilo a okamžitě jsem jí celý ten „debilní“ Jetix zakázala, že už toho mám plný zuby!

Malá se sice strašně diví, proč jsem naštvaná, ale ještě že existují DVD! Na nich jí pouštím zlaté české pohádky!!!


Děkujeme za zajímavou zkušenost a posíláme za příspěvek 1000 bodů do VVS.

A co říkáte na „moderní pohádky“ vy, ženy-in?

 

Reklama