Není lehké začít. Už zase holení? Kolik už tady bylo napsáno článků. Proč to přemílat stále do kolečka, když už odstraňování chloupků patří k samozřejmým hygienickým návykům stejně jako čistění zubů nebo sprchování?

Myslíte? Abyste se nedivili.
Stále ještě existuje spousta názorů a nejednoznačných postojů. Co si holit a co nechat, aniž bychom byly považovány za zaostalé neandrtálky.

Když jsem navštěvovala kurz vizážistiky, měla naše lektorka v otázce holení naprosto jasno. „Ani chloupek! Nikde! Možná pocházíme z opic, ale to neznamená, že bychom se jim měly podobat. Dnešní estetika velí - kožichy jsou out!"
Všichni jsme se tomu upřímně smáli, ale já byla v tu chvíli ráda, že mám dlouhé rukávy. Obrveným předloktím (byť krátkými a sotva znatelnými chloupky) bych se dopustila závažného a naprosto neodpustitelného prohřešku vůči klientce.
Strašně jsem se zastyděla a na další hodinu jsem přišla bez jediného chloupku. Přeháním, to se snad nedá uhlídat, ale snažila jsem se.

No vidíte.
Přestože jsem si myslela, že už jsme my Češky vstoupily do Evropy řádně oholené, zcivilizované a zkultivované, stále tomu tak není. Pamatujete, jak se loni i na našich stránkách propírala aféra kolem posměšné písně, kterou v Chorvatsku složili na Češky? Že si neholí intimní partie a nechutně se vystavují na nudistických plážích - špindíry jedny. Ostuda na mezinárodní úrovni kvůli chloupkům. Více ZDE.

Tak holky, přiznejte se, která jste tam byla?

Čistě hypoteticky:
Určitě tam nemohla být naše nová kolegyně Evička, která se holí od hlavy k patám.
Ale mohla tam řádit kolegyně Marie. Má to totiž v rodině (viz nedávno zveřejněný přítel :)). Ten její je takový magor, že jí holení dokonce zakazuje, protože (cituji): Správná ženská má mít pořádného bobra."
Budete se divit, ale tento názor zdaleka není ojedinělý.

Mohla tam být i kámoška jiné kolegyně (nechtěla být jmenována), která si nechávala záměrně chlupaté nohy a testovala na nich, jestli ji kluci balí kvůli vzhledu, nebo duševnu. Dnes už se tomu prý smějí, ale co my víme, třeba se jí onen tester" osvědčil a zkoušela ho i na opálených Chorvatech...

Ale teď vážně.
Jak k tomu přijdou třeba herečky, které se musí nechat zarůst kvůli autentičnosti role? Zrovna nedávno jsem točila film, jehož děj se odehrává na malém městě ve dvacátých letech. Režisér nekompromisně trval na tom, aby si hlavní představitelka nechala narůst chloupky v podpaží, na nohách, všude. Chudák holka musela poslechnout.
Ještě že byla ještě zima a mohla jsem chodit v kalhotách. Ale i tak to bylo velmi nepříjemné a připadala jsem si špinavá, už jsem si prostě zvykla na hladkou kůži."

Chcete mít holení příjemnější? Podívejte se SEM! TENTO skvělý pěnový epilátor na vás čeká v pondělní (9. 6. 2008) soutěži.

Dokážete si představit, že by se ochlupení vrátilo do módy?
Na kterých partiích jste ochotna chloupky tolerovat?
Jste pro absolutní holení celého těla?
Nebo jste zastáncem názoru, že příroda ví, co dělá?


 
Reklama