Na internetu je dobro i zlo, soudí čtenářka Boženečka a je trochu smutná z toho, že počítači děti věnují víc a víc času. Více už v jejím příspěvku k tématu...

Sedět u internetu, to je pro dnešní dítka mnohdy větší zábava, než vyrazit s vrstevníky ven. Je to trochu škoda, myslí čtenářka Boženečka.


Krásný tropický den.
Jsem už starší generace a mám tudíž velkou možnost srovnávat. Dnešní doba nám přináší spoustu dobrého, jako třeba kvalitní a vyspělé zdravotnictví, spoustu technických vymožeností, které nám usnadní život, možnost cestovat a poznávat cizí kraje. Přináší však také řadu nevýhod - všudypřítomný shon a kvalt, vysokou nezaměstnanost, o politice raději taktně pomlčím. Internet je něco mezi tím dobrem a zlem. Nespornou výhodou je to, že díky internetu má člověk svět na dlani - teda spíš na monitoru. Na druhé straně umí být také hodně nebezpečný, bohužel zvlášť pro ty malé děti. A nejen ty malé. Děti jsou internetem fascinovány a připadá mi, že je to jejich nejlepší kamarád. Kdyby je člověk násilím nevyháněl od počítače, byly by schopny u něho zapustit kořeny. Vím, že internet patří k dnešní době. Rodiče však musí dítka chránit jak před zlými a špatnými lidmi, tak i před nástrahami, které na ně číhají právě díky internetu. Připadá mi, že dnešní dítka se tím věčným sezením u PC připravují o nejkrásnější období života - o své dětství, kdy by si měly užívat volnosti, bezstarostnosti a dovádění venku se svými vrstevníky. Je na rodičích, jak dokáží dítko úspěšně motivovat, aby dalo přednost zábavě a hrám venku, než vysedávání u počítače. Nemyslím tím, aby dítko bylo naprosto izolováno od počítače, ale na druhou stranu jím nesmí být zcela pohlceno. Holt opět vítězí „zlatá střední cesta“. Moc fandím všem rodičům, aby dítěti dokázali, že život venku je tisíckrát krásnější a zajímavější než ten u počítačového stolu!
Mějte krásný den,
vaše Boženečka

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 21. června 2013: Děti a internet

  • Chodí vaše děti na internet?
  • Zajímáte se o to, co tam dělají?
  • Máte nějaký systém kontroly?
  • Určujete jim čas, který mohou trávit na počítači, potažmo na netu?
  • Mění se nějak přístup vašich dětí k internetu jak stárnou?
  • Myslíte si, že může být internet pro děti škodlivý či dokonce nebezpečný, anebo naopak prospěšný?

Své příspěvky k tomuto tématu posílejte nejpozději 21.6.2013 do 15.00 hodin a e-mailovou adresu redakce (viz níže). Dárek tu máme tentokrát připravený hned pro tři přispěvatelky, respektive pro jejich děti. Jde totiž o deskovou hru ABAKU – magickou hra s čísly od firmy Efko, která určitě zlepší matematický prospěch každého poškoláka.

Abaku

Reklama