Hlavně facebook používá čtenářka andreaorlikova. A vidí, co všechno tam někteří lidé píší. A také se zamýšlí nad tím, že dnešní děti žijí víceméně virtuálně a už neumí skoro komunikovat normálně.

Já si taky často říkám - proboha, jak to ti lidi mohou napsat.... :-) Moc Vám děkuju za příspěvek, milá andreaorlikova, a přeju krásný den.


Opět zdravím všechny in ženy i muže. :)

Sociální sítě jsou v poslední době hodně probíraným tématem. Není žádné tajemství, že někdy můžou být i docela nebezpečné. Já osobně používám pouze Facebook. Využívám ho převážně na komunikaci s přáteli, na prodej a nákup věcí a jako takovou „databanku“ na fotografie - převážně tedy fotografie dcerky. Samozřejmě mám ale nastaveno soukromí tak, že mé příspěvky a fotky vidí pouze moji přátelé. Na to by měl asi pamatovat každý, kdo chce na podobné sítě ukládat osobní věci.

Facebook mám v poslední době zapnutý skoro celý den. Samozřejmě u něj nesedím každou vteřinu.. Jsem na mateřské dovolené, takže neustále odbíhám k dceři a než napíši nějakou zprávu, nahraji fotky nebo si něco přečtu, trvá mi to neskutečně dlouho - a náš nehorázně pomalý internet to ještě umocňuje..

Nemám žádné argumenty, proč se tomu vyhýbat.. Když se ale zasním a podívám se do doby, kdy bude dcerka větší a bude si taky zakládat profily na nejrůznějších sociálních sítích, moc nadšená tím nebudu. Nelíbí se mi to, že dnešní děti pomalu ani nechodí ven, skoro neumí komunikovat z očí do očí. Žijí více méně virtuálně. Vidím to u mého synovce - je ve třetí třídě a už v tomto věku se bez počítače a internetu neobejde ani hodinku. Když je výpadek a internet nejde, je protivný, nudí se a neví, jak se má zabavit. To mi opravdu přijde strašné a nechci, aby to tak později vypadalo i nás. Takže ač budu za „trapnou mámu“, bude mít dcera na počítač určený čas. Jinak se tomuto „degenerování“ dnešních dětí asi zabránit nedá.. :(

Ale zpět do přítomnosti. Co na sociální sítě nepsat? Mě osobně vadí, když si někdo na „zeď napíše status ve třetí osobě. O to horší je to, když je tomu člověku aspoň přes dvacet. Dále nechápu, PROČ si tam lidé nyní dávají toho smajlíka se závorkou, kde je napsán jeho význam - „ :-) (cítí se šťastný). Co to má být??? A do třetice - opravdu miluji statusy typu „Proč zrovna já?“ nebo „To už vážně nemá cenu.. :-(“. Když chce někdo svoje starosti (které myslím i tak na tyto sítě nepatří) vykřičet do světa, ať to dotyčný udělá hned, ne? Pak obvykle následují komentáře „Copak se děje?“.. Samozřejmě minimálně třikrát za sebou..

Za tu dobu už se to člověk ale naučí ignorovat nebo se zasmát.. Ono nám ani nic jiného nezbývá. :)

Přeji krásný den všem. :)

andreaorlikova

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou

Téma dnešního dne: Co vy a sociální sítě?

  • Používáte sociální sítě (např. facebook, twitter, viber...)?
  • Proč ano a proč ne?
  • Jaké používáte nejvíc?
  • Kolik času na nich trávíte?
  • Co byste na sociální sítě nikdy nenapsala?
  • Máte nějaké zajímavé historky?

Napište mi, budu se těšit. Tentokrát na jednu z vás čeká zimní balíček od Oriflame: řasenka Wonder lash (černá), Intenzivní balzám After Sun a Zázračný kelímek. A k tomu pěkná modrá taštička.

Své příspěvky posílejte na adresu redakce@zena-in.cz do dnešních 14.30 hodin, heslo je SÍTĚ. Předem děkuju!

avon

Reklama