Dobrý den, milá redakce děkuji za dnešní pohádkové téma. Ráda bych se podělila o můj zážitek. Pohádky miluji od dětství nejen ty televizní, ale u nás byla tradice že, nám především dědeček pohádky četl nebo vyprávěl před spaním. Byly to pohádkové časy na které, velice ráda vzpomínám.

Své děti ještě sice nemám, ale od studia na střední škole jsem se pohybovala mezi dětmi. Když jsem začala studovat dálkově vysokou školu pracovala jsem několik let tady v Čechách jako au- pair. Jednoho krásného dne cestou z procházky jsem se zeptala 2,5 leté Lucinky víš kdo dělá pavučinky? Po krátkém zamyšlení mi s úsměvem odpověděla SPIDERMAN. Bylo mi to líto...

Možná se mnou nebudete souhlasit , ale takových  dětí jako je Lucinka je mnohem víc na které, rodiče nemají čas, babičky a dědečkové jsou daleko a děti pak neznají naše klasické pohádky KRTEČKA, BROUČKY..........PYŠNOU PRINCEZNU protože, rodiče jim zapnou DVD či PC aby, měli po pracovním shonu především klid.

Není to škoda? Ale, protože dnes máme pohádkové téma a v pohádkách dobro vždy vítězí nad zlem, chytrost nad hloupostí....... Můžu říci že, i Lucinku jsem nadchla nejen svým  vyprávěním pohádek, ale také našla lásku ke čtení knížek a nespočetně pohádek jsme si společně vymyslely. Myslím si, že pohádky jsou velice důležité, nejen že děti získávají zábavnou formou cit pro hodnoty co je dobro - zlo, podporuje se fantazie, slovní zásoba ale, i city a sny.

S pozdravem a přáním pohádkového dne LusyZ

Text nebyl redakcí upraven.

Dnes si povídáme o vašich oblíbených pohádkách a pohádkových bytostech. Jaké to jsou? Pište nám své názory, příběhy a zamyšlení na pohádkové téma už teď. E-mailová adresa do říše fantazie je

redakce@zena-in.cz

Reklama