Lucie zároveň zná potřeby nejen svých dětí, ale také svých sportovních svěřenců. Proto ji zaujala metoda Helen Doron English, u níž děti ke znalostem a dobrým výkonům dojdou naprosto přirozenou cestou. Zeptali jsme se nejen jí, ale také jejích dětí, jak u nich učení angličtiny probíhá.

l1.jpg

Proč jste vybrala právě angličtinu Helen Doron English?

Děti chodí i na jiné kroužky, hlavně sportovní, s angličtinou jsem ale neváhala. V dnešním světě je znalost angličtiny samozřejmostí. Za nás taková zajímavě pojatá výuka cizího jazyka nebyla a dost mě to mrzí. Dnešní děti mohou cizí jazyk nasávat hned od malička a určitě si ho tím snadněji osvojí.

Jak dlouho už vaše děti do kurzů chodí?

Syn David pět let a dcera Lola čtyři roky.

Jak u svých dětí poznáte, že kurzy mají efekt?

Myslím, že žádný rodič nečeká zázrak na počkání a velká část úspěchu je také právě na nás. Pravidelné poslechy jsou nezbytnou součástí výuky a bez nich nebude výsledek tak viditelný. Syn sleduje některé zahraniční youtubery a už jim z velké části rozumí. Ve škole má angličtinu teprve druhým rokem. Říká, že zatím všechno umí a paní učitelka ho chválí, že v hodině dobře pracuje. Lola měla angličtinu i v rámci školky a paní učitelka se mě hned po první hodině ptala, jestli Lola chodí ještě někam jinam, že hezky reaguje.

Jak náročné je podle vás zařazovat do denních aktivit poslechy na pozadí, které si děti mají pouštět?

Nejnáročnější je na to nezapomínat. Ideální je udělat si nějaký rituál, spojit poslech s pravidelnou činností. Nejjednodušší je to u malých dětí, těm můžete angličtinu pouštět kdykoli při hraní. Lola je předškolačka, nejčastěji poslouchá během večerního tvoření (kreslení). Se čvtrťákem Davidem je to už složitější, protože ten má plno aktivit mimo domov a doma pak dává přednost zábavě, u které si poslouchá jiný žánr. Angličtinu z kurzů jim často pouštím při cestování autem.

l2.jpg

Používáte další aplikace a materiály z kurzů?

Nejčastěji používáme aplikace Helen Doron stream. Děti si tam mohou samy pustit jednotlivá videa a poslechy. Lolu také moc baví Kangi club, kde je spousta super her.

A závěrem ještě otázka na Davida a Lolu – co mají na kurzech nejraději?

Lola říká, že párty. Nejraději vzpomíná na párty před letními prázdninami, kterou pro děti lektorka Kristýnka připravila, dodává maminka Lucie. David odpovídá, že povídání s lektorkou Alčou a hry, například Hangman.

Clipboard01.jpg