Čtenářka Jindriska8 získala velkou životní zkušenost: Od té doby, co mále podpálila dům, už se snaží nedělat více domácích prací v jeden okamžik...

Téma dne: Kuchařské průšvihy. Přečtěte si, kterak čtenářka Jindriska8 usmažila pánev...


Dobrý den,
Musím se přiznat, že čas strávený v kuchyni, bych využila určitě jiným způsobem, tak dávám větší prostor při vaření manželovi, který vaří s láskou a v kuchyni se vyřádí. Radši umývám okna a nebo uklízím.
Vzpomínám si na jeden můj kulinářský průšvih, při kterém nám mohla shořet střecha nad hlavou. Připravovala jsem rodině večeři, přáli si topinky se sýrovozeleninovou pomazánkou, kterou jsem si udělala první. Ještě jsem chtěla taky udělat nějakou práci na zahradě, běžela pračka, napomínala jsem děti, které se hádaly na dvorku a manžel volal, že potřebuje něco přidržet, určitě to každá ženská zná, že se dělá víc věcí najednou a lítáme z jednoho do druhého. Chleba už jsem si nakrájela, na pánev si nalila olej a zapnula sporák a šla jsem na zahradu pro šnitlík a samozřejmě, že jsem se na zahradě zapomněla. Po chvilce jsem se vrátila a už v chodbě jsem cítila spáleninu a v kuchyni na sporáku už byly vidět šlehat plameny. Držadlo u pánve bylo pouze kovové, ale v ty chvilce jsem si to neuvědomila, popadla jsem hořící pánev a okamžitě letěla z okna ven na dvorek, máme přízemní domek s vyhlídkou na dvorek, bylo léto a okno mám stále otevřené. Při tomto manévru jsem si spálila prsty a dlaně a byla z toho čtrnáctidenní neschopnost. Manžel mě velice pochválil, jaká jsem šikulka, večeři radši dodělal sám a byl rád, že jsem nepodpálila chalupu.
Jsem ponaučena a snažím se dělat vždy jenom jednu domácí prácí, ale stejně se mně to nedaří.
Jo, dneska peču rybu s bramborovou kaší, tak snad nic nespálím.

Zdraví Vás,
Jindriska8

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 8. září 2011: Kuchařské průšvihy

I mistr tesař se někdy utne. Tedy, jste-li geniální kuchařky, milé čtenářky, jistě máte zkušenost i s nějakým nepovedeným pokrmem. A je-li pro vás kuchyně spíše mučírnou, myslím, že k historce na dnešní téma nebudete muset příliš dlouhou brouzdat po stezkách paměti.

  • Jaký byl váš největší kulinářský průšvih?

Své příspěvky zasílejte na e-mailovou adresu redakce (viz níže). Chcete-li mít šanci k uveřejnění a získání dárku, zasílejte své příspěvky do 8. 9. 2011 15.00 hodin. Pozor! Uveřejním pouze příspěvky, které budou dlouhé alespoň jako tento odstavec textu. A ještě ten dárek... tentokrát jím budou dvě knížky: BioAbecedář Hanky Zemanové (vydalo nakladatelství Smart Press) a Kniha o kávě od Petry Veselé (taktéž Smart Press).

bio kava

Reklama