Slovem trans se označují lidé, u kterých je genderová identita v rozporu s jejich biologickým pohlavím. Cílem dnešního dne je podpora transsexuálů po celém světě s ohledem na to, aby našli odvahu žít otevřený a autentický život. Zároveň v sobě ukrývá snahu poukázat na diskriminaci, které trans lidé stále čelí. Je mezi nimi i mnoho těch, kteří veřejně vystupují, komunitu podporují, a díky tomu se staly známými osobnostmi. Kdo patří mezi transsexuály?

Laverne Cox
Populární transgender herečkou je Laverne Cox, kterou můžete znát ze seriálu Orange Is the New Black (Oranžová je nová černá). Za svůj výkon v roli Sophie Burset si vysloužila tři nominace na televizní cenu Emmy.

Foto: Shutterstock

Indya Moore
Za práva transgender komunity bojuje i její další členka. Indya Moore se věnuje herectví a modelingu a časopis Time ji v roce 2019 zařadil mezi 100 nejvlivnějších lidí na světě.

Foto: Shutterstock

Andreja Pejic
Ke známějším trans modelkám patří i Andreja Pejic, která podstoupila operaci pohlaví v roce 2013. Objevila se na obálkách největších módních magazínů, jako je Harper’s Bazaar nebo Elle.

Foto: Shutterstock

Caitlyn Jenner
Asi nejpopulárnější je v tomto ohledu Caitlyn Jenner, původně Bruce Jenner, která je součástí známého klanu Kardashianů. O své fyzické i psychické změně z muže v ženu natočila i vlastní reality show.

Foto: Shutterstock

Reklama