Letní shakespearovské slavnosti budou probíhat ode dneška, 25. června až do 7. září v prostorách Nejvyššího purkrabství Pražského hradu. Zahájí je slavnostní premiéra komedie Sen noci svatojánské v hlavních rolích s Vandou Hybnerovou a Davidem Prachařem.

t

David Prachař a Vanda Hybnerová

„Se Shakespearem jsem se mnohokrát nesetkala,“ říká Vanda Hybnerová, ztvárňující postavy Hippolyty a Titanie. „Miluju pohybové divadlo a hlavně mě baví dělat nové věci, takže lidová píseň jako sexuální vábení mě v Shakespearově Snu mile překvapila…“

jj

Sen noci svatojánské

„Shakespeare je pro divadlo stejný pojem jako pro muzikanty Bach nebo Mozart a vlastně celý život se herci potýkají s tímto velikánem, který se nedá obejít, se kterým se chtě nechtě musíte spřátelit a pokusit se mu porozumět,“ doplňuje David Prachař, představitel hlavních rolí Thesea a Oberona.  

Hanka Vagnerová v roli Hermie už jen dodává: „Sen noci svatojánské beru jako výzvu a možnost se potkat se Shakespearem.“

tydve

Hanka Vagnerová a Vanda Hybnerová / foto z tiskové konference

Na programu Shakespearových slavností bude uvedeno celkem osm her: Sen noci svatojánské, Richard III., Zkrocení zlé ženy, Veselé paničky windsorské, Marná lásky snaha, Dvaja páni z Verony, Richard III. (slovenská verze) a Večer trojkráľový. Naplánováno je celkem 153 představení.

a

Dvaja páni z Verony

zena

Zkrocení zlé ženy

p

Veselé paničky windsorské

snaha

Marná lásky snaha

O letních shakespearovských slavnostech jsme vás podrobněji informovali také ZDE.

www.shakespeare.cz
foto Viktor Kronbauer © AGENTURA SCHOK-2

s

Reklama