Příběh filmu je věnován světoznámému spisovateli Arnoštu Lustigovi, jehož novela Colette se opírá o životní prožitek z koncentračního tábora. Ve výpravném dramatu se v divácky nezvyklé podobě představí talentovaný český herec Jirka Mádl, pro roli Colette vybral režisér Milan Cieslar francouzkou herečku Clemence Thioly.  Jejich strhující herecké výkony můžete vidět v kinech právě ode dneška, 12. září 2013.

Ve filmu se kromě výše jmenované hlavní herecké dvojice představí řada dalších vynikajících herců, za všechny jmenujme: Ondřeje Vetchého, Michala Dlouhého, Miroslava Táborského, Barboru Kodetovou, ze slovenských herců Andreje Hryce či Zuzanu Mauréry ad.

Arnošt Lustig, který byl nominován na Pulitzerovu cenu, se spolu se scénáristou a režisérem Milanem Cieslarem rozhodli prostřednictvím filmového plátna přiblížit divákovi sílu a nezlomnost člověka, jeho odvahu postavit se smrti, a také poukázat na to, že i za zdmi koncentračního tábora může vzniknout láska.
Láska, která zachrání život dvěma lidem, Colette a Vilimu.

Počátek děje

Píše se rok 1973. Padesátiletý spisovatel Vili se seznamuje s budoucí ženou jeho syna a její matkou Yvette MacCaine, která Vilimu připomíná jeho osudovou lásku z koncentračního tábora. Na základě tohoto poznatku začne psát příběh o krásné, mladé belgické Židovce, jménem Colette.
Diváci se jeho očima přenesou do drsného prostředí koncentračního tábora Osvětim, v létě roku 1943…

seznamenicioleete

A více už prozradíme jen prostřednictvím následujících fotografií, poněvadž Colette je film, který musíte vidět osobně.
Film, který donutí každého z nás zamyslet se nad tím, jak malicherné věci v současné době vlastně řešíme.

Fotogalerie

Láska, překonávající hranici smrti

plakatColette

COLETTE

V kinech od 12. září 2013 !

Scénář a režie: Milan Cieslar
Spoluautoři scénáře: Arnošt Lustig a Ladislava Chateau
Kamera: marek Jícha
Doporučená přístupnost: od 12 ti let

poskytnutý materiál:  www.colette-film.cz

Reklama