Doufám, že se nezřeknete své občanské povinnosti a půjdete k volebním urnám. Nebo jste předvolební kampaní tak přehlcena, či znechucena, že si tuhle možnost necháte raději ujít? O tom bude dnes řeč.

První přímá volba prezidenta udělala v naší společnosti pěkný rozruch. Znám případy, kdy rozhádala i nejlepší kamarády. „S vámi už do smrti smrťoucí nepromluvím,“ vyjádřil se jeden proti celé partě, která se s ním neshodla na kandidátovi. „Nebuď srab a přijeď, dáme si do držky a bude sranda…“ vzali s rezervou hysterické výlevy „odpadlíka“.

Jsem zvědavá, jak to dopadne. Jsem zvědavá, kdo bude zvolen naším prezidentem a jak dlouho bude trvat, než se vášně uklidní. 

Prezidentskou volbu sleduji. Vlastně nesleduji, jen poslouchám rozhlasové debaty a i ty stačí, aby mě utvrdily v mé volbě. Dovolím si volně citovat slova našeho šéfredaktora Radka Kříže. „Tyhle prezidentské volby ukážou, jestli zvítězí slušnost, nebo neslušnost,“ a já s ním naprosto souhlasím. Vzpomněla jsem si, jak po prvním kole oba vítězní kandidáti slíbili, že v druhém kole volební kampaně budou korektní, slušní, bez „podpásovek“ a osobních útoků.

Hádejte, který z nich svůj slib dodržel?

Ale něco mi bude ještě dlouho vězet v paměti. Způsob, jakým se do volební kampaně zapojil náš současný prezident. Za ochotné podpory svých rodinných příslušníků. Myslela jsem si, že má jinou úroveň a nesníží se k tak trapnému kroku, jako je vytahování špíny, překrucování skutečností a plivání jedu. Jen si nejsem jistá, zda touto podporou svému favoritovi prospěl. Pokud ano, tak patří do stejné kategorie hospodských křiklounů, kteří umí jen mlátit pantem a skutek utek. Pánbů s námi, jestli to vyhraje.

To se dozvíme už zítra.

A teď, když dovolíte, trochu odlehčím a podíváme se na dnešní kandidáty očima módního stylisty  a zakladatele blogu muzivcesku.cz  Jakuba Lohniského

Který z našich dvou finalistů se ve svém stylu našel, a který se spíše ztrácí? Na to možná najdete odpověď v článku Rustikální jezevec, nebo knížecí seladon?

Jak se na přímou volbu prezidenta díváte vy, milé ženy-in? Sledujete ji se zaujetím, nebo jen povrchně? Jste zajedno se svými blízkými, rodinnými příslušníky a známými? Dáte na jejich názor, nebo si stojíte za svým?

Koho budete volit a proč? Byla jste o svém výběru přesvědčena už na začátku, nebo vaše rozhodnutí změnila kampaň. Volila jste stejného kandidáta už v prvním kole? Co vám na volebním klání dnešních kandidátů nejvíc vadí?

Napište nám, na vaše názory se těším na adrese: redakce@zena-in.cz

Jaký dárek na vás čeká?

Kosmetiku jsem tentokrát nechala stranou a vybrala jsem vám tak trochu stylově propisovačku, diář a něco sladkého na nervy

dárek

Reklama