Sváteční dny ke konci roku jsou jako stvořeny k bilancování. Ty zatím poslední využila nezadaná Radka k poctivému zhodnocení nejen loňského roku, ale také uplynulých dvanácti let. Přesně tak dlouho totiž trvají její problémy s láskou.
5c372205aa8b5obrazek.png

Nedávné vánoční svátky jsem prožila opět sama, tedy myslím tím bez partnera,“ začíná své vyprávění Radka, jež hned zdůrazňuje, jak je vděčná za rodný dům, kam se může při takovýchto příležitostech vracet. Tak jako před pár dny o Vánocích.

Seděla jsem obřadně dlouhé hodiny ve svém bývalém dětském pokojíčku a přemýšlela, kde asi pořád mohu dělat tak fatální chybu, že si nejsem schopna tzv. udržet chlapa,“ svěřuje se a vysvětluje: „Od svých osmnácti let jsem měla tři vážné vztahy a všechny skončily víceméně stejně. Všichni moji dnes už ex-partneři dali po nějakém čase přednost jiné ženě. A všichni měli vcelku jalové důvody k rozchodu. A následně se trapně snažili, aby si mě udrželi jako kamarádku, protože jsem prý fajn holka,“ vypráví s hořkostí v hlase světlovlasá úřednice, která chtěla mít už dávno touto dobou svou vlastní rodinu.

  • Když si tam tak o svátcích prohlížela u nazdobených oken fotoalba a své deníky, uvědomila si ale velmi zásadní věc: „Vždycky jsem se příliš snažila!

S prvním chlapcem, jenž byl ještě její studentskou láskou, trávila hodiny a hodiny na hokejových utkání, ačkoliv jí tento sport nikdy nic neříkal a říkat zřejmě nebude. „Měla jsem pocit, že je dobře, abychom byli hodně spolu. A i se zdálo, že je rád, že se může před kamarády vychloubat, že jeho holka neotravuje, ale naopak sdílí jeho zálibu s ním,“ kroutí dnes nad svou naivitou hlavou.
Druhým v pořadí byl kolega z práce, kvůli kterému podnikala rovněž prapodivné kousky. „Jezdila jsem tehdy hodně na služební cesty a pokaždé mu přivezla nějaký dárek, aby věděl, jak se mi stýskalo, i když to byl třeba jen jeden jediný den,“ vzpomíná na vztah, jenž trval téměř pět let, a zpětně si nevybavuje, že on by ji někdy také něco jen tak dal.

Třetí a zatím poslední neúspěch ji poznamenal nejvíce. „Zřejmě to bude tím, že vnímám ten plynoucí čas a je mi jasné, že najít si muže na celý život není opravdu tak snadné jako se píše v romantických knížkách,“ konstatuje suše. I v tomto vztahu se však chovala stejně jako v těch předchozích. „Zkrátka jsem tak nějak zapomněla, že v lásce jsou vždy dva. Že i na mně záleží. A že možná skutečně vyhrává ten, kdo má rád míň, jak se zpívá v jedné známé písničce,“ uzavírá své novoroční poznání Radka.

Přečtěte si také:

Reklama