Už jste někdy byli na festivalu v jednom z nejkrásnějších měst naší republiky, v Telči? Je to vždy velká sláva, mnoho a mnoho interpretů, mnoho a mnoho koncertů. Tak jen letos jich má být na celé přehlídce trvající ode dneška až do 13. 8. na čtyři stovky!

,,Dovoluji si tvrdit, že takový program se nám ještě nikdy sestavit nepodařilo a obávám se, že se nám to již nepodaří," říká šéf přehlídky Milan Kolář. A já bych si dovolil souhlasit. Objeví se mnoho výborných interpretů.

(soutěž - 1. Ke)

Z těch českých jmenujme bratry Ebenovy, Jablkoň, Javory, Spirituál kvintet, Hradišťan, Karla Plíhala (ten vystupuje v Telči od roku 1983!)… Tak bychom mohli pokračovat a pokračovat.

Pochopitelně účast bude mezinárodní, vždyť přece folk se nehraje jen u nás. Jedním z vrcholů bude bezesporu vystoupení Glena Mansarda, zpěváka kapely The Frames. Ten je u nás pečený vařený, má rád české holky a české pivo, takže nevynechá jedinou příležitost, aby si u nás mohl zahrát. A přitom doma v Irsku se jeho kapela pere o první místo v oblíbenosti s legendárními U2!

Vyjmenovat všechny by nám zabralo několik dalších článků, takže se spokojme s odkazem na stránky Prázdnin v Telči, na kterých najdete vše potřebné!

http://prazdninyvtelci.cz/

Reklama