Už se nemůžu dočkat, až otevřu skříň a vytáhnu… ne mistra, ale šaty s potiskem jeho obrazu. Budu v nich hvězda, jsou jedinečné, šokující, originální a nepřehlédnutelné... však také něco stály! Vydražila jsem je v aukci!

Ale ne, dělám si trochu legraci. Žádná aukce se zatím nekonala, ale věřte, že to nebude dlouho trvat, a unikátní modely módní návrhářky Ivety Řádkové budete moci zahlédnout na nějaké té celebritě.
Ale běda, jestli se náhodou na stejné akci potkají dvě. Šaty jsou tak okaté, že si je můžete vzít na sebe jednou a pak uložit do skříně, vitríny nebo do nich obléct figurínu, aby vám dělala doma dekoraci. Je to spíš nenositelný výtvarný artefakt a sběratelská rarita.

Nápad natisknout obraz na látku není žádnou novinkou. S tím už dávno přišel japonský návrhář Issey Miyake, Yves Saint Laurent nebo třeba Emilio Pucci… koneckonců, psala jsem už o tom v článku Šaty jako galerie.
Ale nechci tu myšlenku nijak shazovat, jedno je jistě originální: Použít kontroverzní Gottova malířská díla. Jejich lehký naivismus a roztomile nemotorná kresba se v záhybech drapérie rozbijí a dostanou jiný rozměr. Skoro by se dalo říci až surrealistický. V každém případě nelze modelům vytknout nudu, šeď ani nezájem publika. Nepochybně se staly zlatým hřebem finálového galavečera módního veletrhu Styl a Kabo v Brně.
Škoda, že si sám Karel Gott nemohl vychutnat tu slávu osobně a vyslechnout pár dalších komplimentů, kterými by přítomní jistě nešetřili.
Tak tedy využijme chvilky, kdy tu Kája není, a ohodnoťme upřímně jeho první výtvarně-módní počin.Jak se vám líbí Gottovy obrazy?
Jak se vám líbí na šatech?
Koupila byste si je, kdybyste na ně měla?
Kam byste je nosila?