to si myslí čtenářka s nickem Datura. Většina z vás s ní asi nebude souhlasit, ale i tak děkuji za její názor na dnešní „zavařovací téma“.

Hezký den všem.

Zavařování bylo kdysi hodně oblíbené a vlastně i nutné. V obchodě nic, takže kdo měl možnost, tak ji využil. Vzpomínám si na frontu, když v obchodě dostali zavařovací víčka a zavařovací hlavy.

Zavařovala jsem kdeco, většinou to pocházelo z naší zahrady. Okurky, papriky naplněné krouhaným zelím, čalamády z paprik, rajčat a cibule, z ovoce to byly třešně, meruňky, švestky, hrušky, nastrouhaná jablka na štrůdl a potom zvláštní, pikantní zeleninová pomazánka na topinky.

Plody lesa mi nosila a zavařovala mamka. Borůvky, brusinky a houby. Ale houby jsem měla raději sušené, zavařených jsem se trochu bála.

Dnes, když jsou obchody plné kompotů a čerstvého ovoce celý rok, se zavařování nevyplatí. Když si spočítáte náklady plus práci, tak je lepší čas využít jinak. Když si vzpomenu na svoje přeplněné regály ve špajzu, které sice vypadaly pěkně, ale málokdy se úplně vyprázdnily, jsem ráda, že dnes si koupím pár sklenic nebo plechovek a úplně to stačí.

Jediné, co vyrábím dodnes, je marmeláda ze zahradních malin. Na vánoční linecké nebo palačinky neznám nic lepšího. Druhou zavařeninou, kterou pořád ještě dělám, jsou brusinky, samozřejmě vlastnoručně natrhané a ke svíčkové nebo jen tak s trochou rumu, dokonalé.

Ale kdo ví, možná, že časem odbourám i to.

Zdraví Datura

Milá Daturo, díky za názor, i když s vámi hodně čtenářek nebude asi souhlasit. Jak tak čtu příspěvky, zavařování je stále populární. Mimochodem, kam chodíte na brusinky?

Text nebyl redakčně upraven

Jak jste na tom se zavařováním, konzervováním, či nakládáním vy, milé ženy-in? Stále se této činnosti věnujete, nebo si myslíte (jako Datura), že je to zbytečné? Bez jakých zavařenin se neobejdete? Napište nám na dnešní téma na adresu: redakce@zena-in.cz

 

Reklama