Čtenářka Datura má zahrádku a pěstuje si zeleninu. Přicházíá s názorem, že se to ale asi nevyplatí ani pěstovat, když je to celoročně a stále v obchodech k dostání. Děkuji Daturo za příspěvek, ale dovolím si oponovat. Koupit sice zeleninu můžete celoročně, ale co se týče chuti, kolikrát nejde rozeznat rajče od okurky. Obé má v podstatě nulovou chuť. Kdežto ze zahrádky, ze sluníčka, takové lehce přezrálé rajče… to je chuť pro rajskou k zbláznění…

Dobrý den,

už od mala jsem si přála mít zahrádku. Jenže jsme bydleli ve starém činžáku s velkým dvorem, tak jsem si alespoň v jednom koutě udělala malý záhon s několika květinami. Můj velký sen se mi splnil až když jsem se vdala a koupili jsme dům, jak jinak, se zahradou. Začátky byly krušné, nebyl internet, v televizi žádný Receptář, tak jsem vědomosti získávala všelijak. Zkoušela jsem třeba pěstovat mrkev v hodně vyhnojené půdě, nať byla púlmetrová, kořeny žádné.

Dnes mám skleník, v něm saláty, petržel, kopr a okurky, papriky mám ve velkých květináčích venku. Na celé ploše zahrady mám ozdobné keře a spoustu květin. A hlavně své miláčky lilie.

1

2


Bylinky nemám, stačí mi libeček, vonící jako magi a pár keříků pažitky, spíš jen na ozdobu jídla. Dnes když si můžeme jakoukoliv zeleninu koupit kdykoliv v marketu se to ani nevyplatí pěstovat doma. Na druhou stranu čerstvě uříznutý , křupavý salátek a orosenou okurku nic nenahradí.

3

Na zahradě mi roste i několik druhů borůvek, malin a ostružin, ale stejně na ně raději chodím do lesa.

4

Zahradu mám moc ráda, už si život bez ní nedovedu představit, je to sice neustálá práce od jara do podzimu, ale jsou za ní vidět výsledky.

5Zdraví Datura
Text nebyl redakčně upraven


  • Bylinky a zeleninu si kupujete, nebo pěstujete?
  • Z jaké zeleniny nejraději vaříte?
  • Máte nějaký zajímavý recept?
  • Jak se z vás stala zahrádkářka?
  • Nebo proč se z vás nikdy nestane?
  • Máte ráda zeleninu a bylinky? Které? Proč?
  • Pochlubte se  svými výpěstky a svými zahrádkami s poživatelnými rostlinami…

redakce@zena-in.cz

A jednu z vás dnes v 16 hodin odměním knihami: Biokuchařka Hanky Zemanové a Kuchařka pro dceru od Jany Florentýny Zatloukalové

Reklama