Střízlivý pohled na Velikonoce má čtenářka Ifulinkaa. Podle ní dnes lidé svátky moc neslaví, spíš využívají volného dne k odpočinku. Ona sama ale tradice dodržuje a ráda...

Světíte Velikonoce, nebo si prostě jen užíváte volna? Čtenářka Ifulinkaa soudí, že většina lidí Velikonoce moc neslaví...


Krásný Velký pátek!
Dávno tomu, kdy jsem se na Velikonoce těšila, doma s rodiči dělala výzdobu, užívala si přicházející svátek. S babičkou jsem (ne)poctivě chodila do kostela - ne vždy se mi chtělo vstávat.
Mám pocit, že dříve se velikonoční svátky slavily tak nějak více. Dnes lidé volna v práci využijí k relaxu, výletu, či jiným zálibám, nemajícím s pomlázkou pranic společné. Už pár let mi u dveří nezazvonilo více mužů, než strýc a taťka. Čím to, že Velikonoce jsou jen lákadlem obchodníků na lidi. Včera jsem byla v obchodě a měla jsem pocit, že bude válka, lidé měli plné košíky jídla, sladkostí, dokonce i plata vajec (vlna obav z vysokých cen přešla a jejich cena se snížila, nebude to ani letos vhodnou výmluvou). Cítila jsem se trapně se svým nákupem čítajícím tři položky. Nemám nakoupenou zásobu jídla, výzdobu jsem hodně ošidila, vajíčka nebarvím, neb nikoho v pondělí nečekám. Tedy vlastně jo, taťku a ten dostane čokoládu:)
Pokud budu mít v neděli čas, upeču beránka, pokud ne, svět se nezboří, budu další z davu, která svátky jara sabotuje. Ne úplně, ale částečně ano.
Dodržuji tradice velikonočního týdne: v úterý jsem vymetla pavučiny, ve středu se nemračila, včera měla špenát, dnes nesmím zapomenout, že se nejí maso. Zítra se půdou nehýbe, nebojte, poryla jsem minulý týden:) Je nějaká tradice na pondělí předvelikonoční?

Krásné Velikonoce a s nimi přicházející jaro přeje,
Ifulinkaa

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 6. dubna 2012: Velikonoce

  • Máte ráda Velikonoce?
  • Chystáte se na ně, nebo je bojkotujete?
  • A jak vlastně ty vaše Velikonoce vypadají?
  • Pečete beránka? Zdobíte vajíčka? Chystáte se na pomlázku? Poléváte chlapce vodou? Chodíte na mši? ...

Pište mi své velikonoční postřehy. Jsem opravdu zvědavý, jak tento svátek u vás probíhá, jestli ctíte velikonoční tradice, nebo se jim vyhýbáte, anebo třeba máte nějaké vlastní... Své příspěvky mi posílejte na redakční e-mailovou adresu (viz níže), a to nejpozději 6.4.2012 do 15.00 hodin. Chcete-li mít šanci na pěkný velikonoční dárek, který mám tentokrát připravený pro tři přispěvatelky, ať je váš text dlouhý alespoň jako tento odstavec. A co že to bude tentokrát za dárek? Sladký velikonoční balíček Toffifee, který vidíte níže na obrázku.

Toffifee

Reklama