Takový krásný den máme dneska, sluníčko se může přeškubnout, jak hřeje, a ona je ta dnešní středa podle křesťanské tradice prosím pěkně ŠKAREDÁ! A proč? No protože dnes za pouhých 30 stříbrných zradil Ježíše Jidáš. Doporučení pro dnešek: Nemračit se! A nebo…

Škaredá středa

JudaKdo se totiž dneska bude mračit, bude se mračit celý rok každou středu. To bychom přece nechtěli. Za rok bychom touhle dobou vypadali jako šarpejové.

Kdo se ale nechce ortodoxně držet tradice křesťanské, která do původních rozsáhlých, pohanských svátků jménem Eoster transplantovala ukřižování Ježíška, může se smát, protože základní výbava tohoto období je více než veselá.

Oslavujeme jaro, květy, konec zátěžového období, plodnost a podobně. Eostre je totiž panenská bohyně, která se v tuhle dobu (v pátek) dává svému milému lesnímu bohu, který právě vyšel z podsvětí.

Jejich setkání a milování uprostřed lesa je událost a přináší s sebou plodnost a život. Eoster jsou svátky štěstí.

Můžete si klidně obě tradice křesťanskou a pohanskou propojit. Vždyť ve svobodné společnosti vám nikdo nepřikazuje, čemu máte věřit, a nestihne vás žádný trest. Důležité přece je být spokojený po duši.

Dnes je tedy podle křesťanů Škaredá středa.

  • Nemračte se.
  • Vymeťte komíny.

A podle pohanů?

Je dnešní den posledním před tím, než se z podsvětí vrátí lesní bůh a začne hledat, jako každým rokem, svou panenskou bohyni Eoster, aby svým spojením zajistili zemi dostatek, život a lásku.

  • Dnes za soumraku utrhněte květ plodného stromu a pohlaďte jím po tváři ty, které máte rádi. Budou celý rok šťastní a zdraví.
  • Dále polibte králíčka, pokud ho máte, přivoláváte tím dostatek jídla celý rok. (Maskot Playboye se nepočítá!)
  • A nakonec ještě můžete zapíchnout do slámky květ jabloně, aby se vám vyhýbala smůla.

A jak na zelený čtvrtek?

Zelený proto, že se v tento den podle křesťanské tradice lidé živili pouze zelenou, a také možná proto, že se dnes Ježíš modlil v zelených zahradách.ctvrtek

Každopádně si můžete zase vybrat.

Podle křesťanské tradice:

  • Můžete se dnes postit a jíst jenom zeleninu.
  • Večer pak zeleným proutkem potřepat peřiny.
  • Svěcenou vodou věchýtkem slámy pokropit byt proti čarodějnicím.

Nebo původní model:

Podle původní tradice dnes lesní bůh poněkud zesláblý vyšel za úsvitu z podsvětí a jal se hledat svou krásnou bohyni Eostre, která se za zimu stala zase pannou.

  • Můžete vyrazit odpoledne do lesa, vyhledat tam hezký strom, který se vám bude líbit, a dát mu nějaký milý dárek. Vaším přítelem se tak stane strom i lesní bůh.
  • Špetkou mléka zalijte své ovocné stromy a povečeřte něco, co je červené. Sem patří i červené maso. To proto, abyste si naklonili přírodu a panenskou bohyni. Červené maso proto, že jde o barvu krve, což je zřejmě hodně o aktu naší bohyně.

Pomalu se pak můžete připravit na Velký pátek, který má velkou váhu jak u křesťanů, tak i u pohanů.

Je to den ukřižování Krista, nebo den setkání milenecké dvojice bohů. Den, kdy můžete spatřit víly, gnómy, Fairy, Nymfy a spoustu zajímavých entit, které vám mohou jeden den v roce posloužit.

O velkém pátku, bílé sobotě a celém zbytku svátků zde najdete článek zítra.