Čtenářka Lubička měla těžké dětství a až v dospělosti zjistila,proč se k ní její vlastní máma chovala příšerně. Děkuji Vám Lubičko za Váš příběh, ze kterého mne mrazí.

Dobrý den,chtěla bych přispět taky k tématu.

Žijeme takový život jaký si ho uděláme.Docela s tím souhlasím i když pravdu bych v tom hledala až když je člověk dospělý.Neovlivníme to do té doby než nevylítneme z rodného hnízda.

Některé vzpomínky z dětství jsou moc pěkné,ale většinou nemám z něho moc dobré vzpomínky.Byli jsme mnohočetná rodina vyrůstající v dosti těžkých sociálních podmínkách a možná i to se podepsalo na chovaní mojí mámy a nevlastního otce.

Nedostatek peněz,bydlení v jedné místnosti se záchodem na chodbě a s umyvadlem se studenou vodou.V té době jsem to nechápala,proč musím doma dřít jak otrok a moje tvář někdy vypadala jako tvář boxera po prohraném zápase.

Hlavně, když se naši vraceli v noci z hospody. Věděla jsem,že jak budu mít osmnáct  tak sbalím tašku a půjdu. Jednou jsem měla sto chutí vystartovat po otčímovi s paličkou na maso a vrátit mu to za ty roky.

Ten den se vrátil klasicky opilý a dovoloval si na mojí mladší sestru,tak jsme se zamkly na chodbě na záchodě a do rána se klepali strachy.

Matka byla týden v nemocnici a i když jsem jí to řekla,tak s ním byla i potom.Bylo to pak mnohem horší.

Dneska se už nad tím jen trpce usměju,mám klid daleko od nich a po dávné době jsem se dozvěděla,že moje máma to měla to samé s mojí babičkou,přivazovala ji i žehličkou pálila,takže to známé,oko za oko,zub za zub se u ní splnilo do tečky.

Jsou takoví lidi,že když jim něco nevychází tak si vybíjejí agresivitu na slabších a bezbranných. Přála bych jim,aby zažili tu stejnou bolest a ponížení jakou dělají jiným a možná i o hodně větší.

Lubička
Text nebyl redakčně upraven


Dnešní téma je:

Pomsta bude (byla) sladká!

  • Ublížil vám někdy někdo a vy jste mu to vrátila?
  • Plánujte nějakou pomstu?
  • Potřebujete se sladkou pomstou poradit?
  • Jaký to byl pocit? Dobrý, nebo špatný?
  • Litujete nějaké pomsty?
  • Nebo vám je msta cizí?
  • Věříte, že se vám msta, může vymstít?

Vše směřujte na

redakce@zena-in.cz

A jedna z vás získá úžasně dobrou bonboniéru ve tvaru srdce s pralinkami s náplní nugátovou a oříšky od Milky.

cokolada milka

Reklama