Ve čtvrtek 15. listopadu ve 20.00 hodin odvysílá ČT 2 nový dokumentární film režisérky Olgy Sommerové „Medela" (latinsky pomoc).

Námět vychází z charitativního projektu Medela, který založily Lejla Abbasová a Helena Houdová v loňském roce a jehož cílem je podpora nejchudších dětí v různých oblastech světa. Jak říká Olga Sommerová, jde o cestopisný deník s osvětovým posláním.

Indiáni v horských vesnicích v Peru, kteří potřebují pro své děti školy, malé opuštěné děti v Kambodži, které jsou infikované virem HIV, amatérské záběry chudých dětí z Guiney, kde zuří občanská válka... To zachycuje dokument, jehož záměrem je podat obraz života dětí v chudých částech světa, který je odlišný od našeho blahobytného života v Evropě. Film rovněž podává svědectví o lidech, kteří se u nás snaží pomáhat a angažují se v pomoci lidem v těchto chudých oblastech. Jde o skutečné osobnosti, které si pomoc druhým zvolili jako smysl svého života. Co je k tomu vedlo, jak konkrétně pomáhají, co očekávají...? Na tyto otázky odpovídá Olga Vilímková, Táňa Bednářová a Denisa Augustínová.

Ve filmu uvidíte také známé osobnosti - kromě Heleny Houdové a Lejly Abbasové i další výjimečné ženy, které se zapojily do projektu Medela. Jde např. Evu Holubovou nebo spisovatelku Irenu Obermannovou, které se vydaly se štábem do Peru. 
  
Více informací o projektu jsou k dispozici na stránkách www.projektmedela.org.

Reklama