Řada škol připravuje dny otevřených dveří před termíny zápisu, které budou probíhat ode dneška do 15. února. Vzhledem k tomu, že školy učí podle svých vlastních vzdělávacích programů a budou se více profilovat, měli by je rodiče určitě navštívit, aby výběr školy daleko lépe přizpůsobili individualitě a potřebám dítěte.

Co si vzít s sebou k zápisu? Občanský průkaz, rodný list budoucího prvňáčka, kartičku pojištěnce a případně potvrzení o povoleném odkladu. Dopředu připravte dítě na to, že si s ním učitelé u zápisu budou povídat. Takže s ním můžete procvičovat zodpovídání otázek, hlavní je, aby se dítě nebálo hlasitě odpovídat. Učitelé totiž nenásilnou formou zjišťují znalosti budoucích prvňáčků. Zda se dítě umí představit, zná povolání rodičů, má správnou výslovnost, pozná základní barvy a tvary, případně umí počítat do deseti apod. 

Vloni se podle Ústavu pro informace ve vzdělávání (ÚIV) zapsalo skoro 112.000 dětí. Přes 92.000 z nich přišlo k zápisu poprvé, téměř 20.000 se jich dostavilo po odkladu školní docházky. Informace o počtu zapsaných prvňáčků v letošním roce budou k dispozici v květnu.

 

Reklama