Zcela náhodně se dnešní kinotéma sešlo v jeden den s očekávanou premiérou posledního, osmého „potterovského dílu“ s názvem Harry Potter a Relikvie smrti - část 2.

Zda se jedná o skutečně poslední sérii, ukáže čas, u autorů knižních a filmových trháků není nikdy jasno. Na druhou stranu, hlavní představitelé se nám od dob Kamene mudrců přece jen podstatně změnili. O deset let zestárli.

hary

Boom, který tato sága odstartovala, ovlivnil celou jednu generaci dětí i dospělých, dětí, které také už „zestárly“. Jsou z nich dnes dospělí, a ti, co byli tehdi dospělí, jsou dnes ještě dospělejší.

Strhující, dokonalý, podle některých kritiků abolutně nejlepší díl, i když svými často až přehnaně krutými scénami určen spíš dospělým. A možná je to tak schválně, je určen právě těm, kteří s Harrym vyrůstali.

Ať už děti či dospělí, příznivci Harryho Pottera si tento díl určitě ujít nenechají. VIP hosté už premiéru viděli, pro nás „obyčejné smrtelníky“ odstartovala právě dnes - 14. července 2011. Kdo si nezamluvil lístky dopředu, bude si muset opět vystát nekonečné řady u pokladen (a být rád, že se na něj vůbec dostane), případně si počkat až na reprízy.

Recenzi tohoto díla ponechám s dovolením odborníkům, přiznám se, že já sama jsem kouzlu Harryho Pottera nikdy nepropadla (na rozdíl od mých dětí, které zase nechápaly mé nadšení z Dívky na koštěti). Každopádně přeji tomuto filmu úspěšný start a hodně spokojených diváků. Těch skalních i těch novějších.

Český název: Harry Potter a Relikvie smrti - část 2
Originální název: Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
Česká premiéra: 14. července 2011
Světová premiéra: 14. července 2011
Natočeno: Velká Británie / USA 2011

 

 

 

 

Reklama