Jak jsem přišla k dnešnímu tématu? Původně jsem se chtěla rozepsat o zdraví prsou, protože si myslím, že nejkrásnější prsa jsou zdravá prsa. Ale nakonec jsme se rozhodli, že to pojmeme „pouze“ stylově.

Jejich zdraví je dalším velkým tématem, se kterým se na stránkách žena-in také často setkáváte. Dnes se na ně podíváme do zrcadla. Jak se vám líbí? Chtěla byste jiný tvar, velikost, pevnost, nebo jste s nimi spokojená?

Jak jsem na tom já?

prsa

Už jsem trochu napověděla titulkem. Ano, mám malá prsa, pidi kozičky, ale jsem na ně pyšná a líbí se mi. Klidně to řeknu takhle na plné pecky, protože i ve věku, kdy jsou ženy už babičkami, mám prsa mladá, pevná a na svém místě.

Ke svému štěstí nepotřebuji hluboký žlábek, ňadra dmoucí ani bujné vnady. K čemu by mi byly? Ani bych je neuměla nosit. Nevěděla bych si s nimi rady. Nejsem totiž ráda středem pozornosti, jsem plachá, stydlivá a nerada vyčnívám.

Proto nenosím ani push-upky. Najednou mám pocit, že to, co přede mnou trčí, ke mně nepatří. I když jednu výjimku jsem přece jenom udělala, když jsem si šla vybrat podprsenku k paní Konarovské. (Článek o mé návštěvě v jejím obchodě jste si mohli přečíst tady: Sedm litrů za dvě podprdy a jedny kalhotky? Ani nemrknete!)

Ta mě dokonce přesvědčila, že mám prsa větší, než jsem si vždycky myslela. A tak, když zatoužím po dekoltu, obléknu si podprsenku od ní a jsem za hvězdu.

Ale upřímně, baví mě to jen chvilku, nejradši jsem, když můžu to sevření povolit a zase volně dýchat.

A jestli jsem někdy uvažovala o implantátech? Ano, když jsem se chystala na mamografii. Chtě nechtě se tématem rakoviny prsu začnete zabývat. Co když…

Měla jsem štěstí, klepu na dřevo, a otázku implantátů řešit nemusím. Z estetického hlediska bych do toho určitě nešla. Ale neodsuzuji žádnou ženu, která si je nechá voperovat kvůli sebevědomí. Je to jen její věc. Jen mi přijde směšné to pak před okolím, které není slepé, tvrdošíjně zapírat.

Přečtěte si také dnešní související články, které jsme pro vás k tématu PRSA nachystali:

Rozhovor se ženou, která podstoupila operaci prsou a je s nimi spokojená až teď, po dvou dětech:

Užitečné informace o tom, jak si podprsenku vybrat, jak určit správnou velikost a jakému materiálu a střihu dát přednost:

Krátké povídání Kláry Křížové o tom, s jakým pohlavím se můžete setkat v Thajsku


A teď už se ptám vás:

  • Jak jste spokojená se svým poprsím?
  • Líbí se vám tvar, velikost, pevnost?
  • Byla jste školní „prsatice“? Záviděly vám ploché spolužačky?
  • Užívala jste si to, nebo jste byla spíš otrávená?  
  • Jak jsou na tom vaše maminky? Zdědily jste prsa po nich?
  • Změnil se vzhled vašeho poprsí po kojení?
  • Uvažovala jste někdy o estetické operaci?
  • Jak se líbí vaše prsa partnerovi?

Napište nám na téma „Moje prsa“ na redakční e-mail redakce@zena-in.cz

Vaše iniciativa může být náležitě oceněna. Cena za nejzajímavější příspěvek bude úžasná:

Poukázka na nákup podprsenky Marks&Spencer v hodnotě 500Kč a jedno balení přípravku Decolen

dec

Decolen pro ženy je první přírodní tableta vyvinutá s cílem udržovat plnost a pevnost poprsí a zdraví prsní tkáně. Obsahuje jak směs rostlinných fytoestrogenů, sterolů a lignanů, tak i další důležité látky s antioxidačními účinky.

dec

Více o tomto přípravku se dočtete v článku: Dekolt jako šperk

 

Reklama