Možná, že jsem si naběhla, když jsem si prosadila „koňské“téma. Ale riskla jsem to. Kůň sice není běžný domácí mazlíček jako pes a kočka, ale je to impozantní a krásné zvíře, které ženy obdivují a milují.

Kůň vlastně ani nemůže být mazlíčkem v pravém slova smyslu. I když ho můžete hladit, obejmout a trochu se s ním „pošišmat“, je natolik velký a silný, že vzbuzuje respekt. (Nemusí vás kousnout ani kopnout, stačí, když vám nechtěně šlápne na nohu.)

Nad koněm musíte mít vždycky navrch, jinak s ním nic nepořídíte. K mé nátuře to sice moc nejde, jsem měkká, ale zkušenost už mě naučila.

Jak možná mnohé víte, mám vlastního koně. Přišla jsem k němu jako slepý k houslím. I když to byl od malička můj velký sen, nikdy jsem to neplánovala. Přivedla mi ho až náhoda, které ale rozhodně nelituji.

Koně si jela koupit moje teta, bývalá dostihová jezdkyně. Já byla jen doprovod a řidič. Jeden byl k mání v Chuchli, ale žádné nadšení u ní nevzbudil, takže jsme málem odjely s nepořízenou. Nás hovor náhodně zaslechla jedna majitelka koní a řekla, že má jednoho na prodej. Je ale ustájen u Mělníka. To zase není tak daleko, mrkly jsme na sebe a vyrazily.

Přijely jsme tam skoro za tmy. Předvedli nám ho v hale a mně se moc líbil. Tetě už méně, ale byla ochotná ho koupit. Majitel vycítil příležitost a předvedl nám ještě jednoho. „Tady z něj má každý respekt, ale jak tě znám, ty by sis s ním poradila,“ řekl. Bylo mi jasné, že je to přesně kůň podle jejího gusta.

Cestou domů jsme to upekly. Koupíme oba. A tak se Orion a Olivio přemístili do jedné stáje jen o nějakých 150 km směrem na jih. Po dostihové kariéře si užívají klidného a zaslouženého důchodu. I když jsou to vlastně ještě mladíci.

turek

Tohle není Orion, ale turecký kůň, který chtěl ochutnat moje šaty

orin

Konečně v sedle Oriona

Čtěte také:

Co vy a koně, milé ženy-in? Jaký k nim máte vztah? Máte vlastního koně? Jak jste k němu přišla? Máte ho doma, nebo si platíte ustájení? Jak často jezdíte? Závodně, nebo rekreačně? Kolikrát jste spadla? Máte nějakou příhodu? Co vaše děti? Zdědily lásku ke koním po vás, nebo jim to nic neříká?

Napsat můžete i vy, které se koní bojí. Máte nějakou negativní zkušenost, nebo je to jen přirozený respekt? Líbí se vám kůň jako zvíře, ráda se na něj díváte, ale nikdy byste se k němu nepřiblížila? Chodí ke koním vaše děti? Podporujete je, nebo spíš odrazujete?

Napište nám, na vaše příspěvky, příhody, názory, ale i fotky se moc těším na adrese: redakce@zena-in.cz  

 

Reklama