Na jaře se probouzí nejen flóra, ale i fauna. Neznám nic roztomilejšího než pohled na nemotorná, batolící se mláďata, a tak jsem se rozhodla, že jim budu věnovat samostatné téma.

Inspirovala mě k němu naše čtenářka a velká milovnice koček DanaD. K jarnímu tématu mi poslala fotky kočičích miminek, a tak jsme se domluvily, že si je ponechám pro příště. A to příště nastalo právě dnes.

Mláďata přece k jaru patří. Já sice doma žádné mládě nemám, ale na zahradě se nám pasou ovečky s jehňaty. Takové živé symboly jara a Velikonoc.

Domluvili jsme se sousedy, že nám je půjčí jako přírodní sekačku, neboť jejich zahrada je už bez jediného stébla.

n

Ale co čert nechtěl, hned druhý den se stala taková nemilá věc. Jedna ovčí máma si poranila páteř a museli ji utratit. Zbyl po ní sirotek. Černý beránek s bílými flíčky na hlavě. Při svém neštěstí měl přece jen trochu štěstí. Od narození byl zvyklý na krmení z lahve, takže ho sousedky chodí přikrmovat. To byste měli vidět ty fofry, když spatří lahev s dudlíkem. Už si zvykl i na nás. Přiběhne na zavolání a nechá se drbat pod krkem. Slastně přitom zavírá oči a nejraději byste si ho vzali na klín.

n

Malý „Pupínek“, jak mu říkají, je pěkný nenasyta. Jakmile dostane hlad, spustí nářek, podobný dětskému pláči, a to je pro sousedky impuls, že mají ohřívat mléko.

Druhá ovce s dvojčátky ho sice adoptovala, ale jen tak napůl. Sama kojí dva hladové krky a pro třetí už by neměla dost mléka, takže si malý beránek musí vystačit s náhražkou. Už ale okusuje mladou travičku, takže nebude dlouho trvat a bude se pást jako jeho starší adoptivní sourozenci.

b

Jaro je prostě krásné a já jsem z něj tak nějak na měkko.

A co vy, milé ženy-in? Máte také nějaký příběh s mláďaty?

  • Jaká mláďata vás nejvíc „dostávají“?
  • Máte nějaké fotky mláďat? Pošlete nám je?
  • Ujaly jste se někdy nějakého sirotka?
  • Piplaly jste někdy nějaké opuštěné mládě?
  • Napište nám, jak to dopadlo.

Na vaše příspěvky a fotky se moc těším na adrese: redakce@zena-in.cz

A na co se můžete těšit vy?

Jedna z vás získá tuto překrásnou publikaci o přírodě, kterou vydalo nakladatelství Knižní klub

kniha

Reklama