Je krásné zimní ráno a začíná den, kdy se budeme zabývat obžerstvím. Vytáhněte druhou snídani, roztrhněte obal od sušenky, do kafe 3 mlíka, 4 cukry a jdeme na to.

Dobré ráno vám všem, milé čtenářky, které jste se rozhodly strávit alespoň část dnešního dne s námi.

Budeme si povídat o našem vztahu k jídlu. Jíte rády? Honí vás často mlsná? Co s tím? Podléháte svodům chuťových buněk snadno, nebo máte osvědčenou metodu, jak se ubránit?

Já jídlo miluju a akt lásky mezi mnou a talířem, ty hebké doteky lžíce o dno talíře  v pravém domácím vývaru, něžné zásuny vidličky do nadýchaného domácího kynutého knedlíku se stříkancem dobré rajské omáčky mne posunují k emocionálnímu vyvrcholení.

Včera jsem vařil italské rizoto z rýže arborio, na přání rodiny zprzněné kuřecím masem, paprikou, hráškem a kukuřicí. A protože dnes večer nebudu doma, připravil jsem na dnešek vepřové výpečky na česneku s domácím bramborovým knedlíkem a smetanovým špenátem.

A tak jsem se dopustil obžerství zrovna včera. Dvě večeře mne neminuly… Nejdříve rizoto a pak výpečky se špenátem…

Ale pšššt – nikomu to neříkejte.

Dana Svobodová včera skepticky prohlásila, že k dnešnímu tématu moc psát nebudete. Prý neodhalíte své vnitřní já a k obžerství se nepřiznáte!

Jsem zvědav.  A věřím, že i vy!

Na vaše příspěvky čekám na e-mailu:

redakce@zen-in.cz

Nejlepší příspěvek odměním! Čím, se dozvíte v dalších novinkách, a také dnes vyhlásím turnaj v samolodích… a odměna bude sladká! Těšte se.

Reklama