Dobré ráno, milé čtenářky. Jeden prezident dnes končí, druhý bude zítra slavnostně uveden do úřadu. Václava Klause vystřídá Miloš Zeman. Pojďte o tom dneska diskutovat!

Po deseti letech se tak mění hlava našeho státu. Jaké to bude? To si vůbec netroufám předvídat, uvidíme, co přinesou následující měsíce a roky. Jisté je zatím jen to, že bývalý prezident už se z Pražského hradu vystěhoval a Miloš Zeman bude zítra skládat prezidentský slib.

Slavnostní uvedení do úřadu budu asi sledovat na internetu, ale nijak zvlášť to neprožívám. U nás má prezident tak malé pravomoci, že stejně moc věcí nemůže ovlivnit. Myslím si, že hlavní úlohou prezidenta je důstojná reprezentace naší republiky v zahraničí. Co si o tom myslíte vy, milé ženy-in?

A zajímáte se o prezidenty?

Tématem dne je: Prezident.

  • Zajímáte se o politiku, a tedy i o prezidenta?
  • Byly jste volit prezidenta?
  • Co si myslíte o Václavu Klausovi a Miloši Zemanovi?
  • Máte nějaké zajímavé zážitky, příběhy, zkušenosti... s prezidenty?
  • Zajímají vás prezidenti v historii naší země?

To vše a ještě mnohem víc budeme probírat. Mimochodem přečtěte si nový článek o našem prvním prezidentovi T. G. Masarykovi, který by dnes slavil narozeniny. S tímto tématem budete taky soutěžit o cenu - počkejte si na 8. hodinu, kdy zveřejníme podrobná pravidla.

A dnes jako vždy jedna ze čtenářek získá za svůj příspěvek úžasnou knihu A. Indridasona: Propasti. Je to další ze severských detektivek, máte se na co těšit. Příspěvky posílejte dnes 7. 3. nejpozději do 14.30 hodin na e-mailovou adresu níže. Ještě upozornění - pokud byste poslala fotku, musí jít (kvůli autorským právům) o vaši fotku a jejím zasláním dáváte redakci souhlas k jejímu bezplatnému uveřejnění v tomto tématu.

  • Redakční e-mail: redakce@zena-in.cz
  • Předmět: PREZIDENT

kniha

Reklama